Şampiyona Mersin’de başlayacak

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası 17 Aralık 2020 tarihinde Mersin’de başlayacak. Organizasyon tam 4 gün sürecek ve Dünya çapında 16 ülkeden tam 88 Milli sporcu yarışmada mücadele edecek.

Başkan Suat Çelen açıklamalarda bulundu

Mersin’de yapılacak olan Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası öncesi ekipler çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası öncesi açıklamalarda bulunan ve Erkek sporcuların çok önemli başarılara imza attığını belirten Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen kadınlarımızın Avrupa Şampiyonası başlıyor, dün itibarıyla bütün ülkeleri Mersin’de misafir etmeye başladık, bütün testleri yapıldı.

Umuyorum ki erkek sporcularımızın başardığı gibi kadın sporcularımız da finallerde mücadele edecek ve cumartesi, pazar günü tüm Türkiye, hatta bütün Avrupa ve dünya sporcularımızı izleme fırsatı yakalacak. Türkiye’de bu büyüklükte organizasyonlar, böyle şartlar oluşturmak kolay değil dedi.

“Kadınlarımızdan da umutluyuz. Finaller ve madalyalar geleceğini düşünüyoruz. Şunu söylemeliyim ki; cimnastik çok küçük puanlarla sizi finallerin dışına atabilir veya madalya alamayabilirsiniz.

Dolayısıyla artistik cimnastikte alınan madalyalarda, kaçırdığınız madalyalarda vardı” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 Sporcular umutlu ve heyecanlı

Takımın genç yeteneklerden oluştuğuna vurgu yapan  Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen yalnızca Göksü Üçtaş’ın yaşının büyük olduğunu ve bu bağlamda kendisinin çok iyi bir rolmodel olduğunu vurguladı.

Bu organizasyonda final ya da madalya kazananmanın önemli olmadığını, önemli olan şeyin gelecekte büyükler takımına girip ülkemizi orada temsil etmek olduğundan bahsetti.

Milli sporcu Göksu Üçtaş böyle bir organizasyonun ülkemizde düzenlenmesi nedeniyle gurur duyduğunu ve bu nedenle kendilerine güvenin arttığını söyledi.

Takım arkadaşlarının da genç olduğunu belirten Üçtaş,akım olarak hırslıyız. Finallerde de yarışıp, en iyi dereceyi elde edeceğimize inanıyorum” şeklinde açıklamalar yaptı.

Dilara Yurttaş yaptığı açıklamada takım olarak çok çalıştıklarını ve kendilerine güvendiklerini belirtti. Ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini belirtti. Sakatlık olmaması temennisinde bulunmayı da ihmal etmedi.

Cemre Kendirci yaptığı açıklamada ise Pandemi sonrası böyle büyük bir organizasyonda mücadele edecekleri için heyecan duyduklarını belirtti.

Çok çaba harcadıklarını takımıyla birlikte sonuna kadar mücadele edeceklerini sözlerine ekleyen Kendirci herkese başarılar dilemeyi ihmal etmedi.

Bilge Tarhan ise çok çalıştıklarını belirtti. İddialı bir açıklama yaparak sözlerine son veren Tarhan ” Tarih yazmaya geldik ” ifadelerini kullandı.