temmuz

Şampiyonlar Ligi Final Maçı Kararı

Avrupa Şampiyonlar ligi finali temmuz ayında İstanbul’da oynanacaktı. İstanbul Olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan şampiyonlar ligi finali futbolseverler tarafından heyecan ile beklenirken covid 19 salgını her şeyi durma noktasına getirdi. Dünya ülkelerinin mücadele ettiği covid 19 sebebiyle UEFA Şampiyonlar Ligi Finali ile ilgili de bir karar verme aşamasına geldi.

İlk etapta Şampiyonlar Ligi finalinin 29 Ağustos’a ertelenmesi planlanırken final maçının İstanbul yerine Almanya’da oynanma ihtimali de gündeme geldi. UEFA son yaptığı toplantıda Şampiyonlar Ligi finalini 2020 yılında İstanbul’da değil Lizbon’da oynanması kararını aldı.

2021 Final Maçı İstanbul’da

UEFA’nın Şampiyonlar Ligi Final maçının Lizbon’da oynanma kararında Türkiye Futbol Federasyonu’nun talebinin etkisi bulunuyor. TFF Şampiyonlar Ligi maçının seyircisiz oynanması sebebiyle İstanbul ve Türkiye’ye bir katkısı olmayacağını düşünerek 2021 yılı final maçının İstanbul’da oynanması talebinde bulundu. UEFA da TFF’nun bu talebini değerlendirerek 2020 Şampiyonlar Ligi finalinin Lizbon’da, 2021 Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’da oynanmasına karar verdi.

2005 yılında da İstanbul Atatürk Stadyumu Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapmış ve bu final maçı futbolseverler tarafından heyecanla izlenmişti.  

Güncel Yazılar