Wuhan

Şampiyonlar Ligi’nde Covid 19 Şoku

Corona virüsü Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı. Virüsün Çin’den tüm dünyaya yayılacağı asla tahmin edilmiyordu. 2020 yılının şubat ayında covid 19 Avrupa ülkelerine yayıldı ve mart ayından itibaren tüm dünya corona virüsü ile mücadele etmeye başladı. Spor dünyasında covid 19 ulusal ve uluslararası bütün maçlar, turnuvalar ve olimpiyatlar ertelendi.

Futbolcular başta olmak üzere basketbolcu, tenisçi birçok sporcuda da corona virüsü tespit edildi. Dünyanın her ülkesi corona virüsü ile mücadele ediyor. Bugün ( 13 Ağustos 2020) itibariyle dünyada 20 milyon 600 bin covid 19 vakası var ve covid 19 nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı da 749 bin oldu. Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı öncesinde de yaşanan covid 19 vakası karşılaşmanın ertelenmesine neden oldu.

Önceki Testler Negatif

Ön Eleme maçında Kuzey İrlanda takımı Linfield ile Kosova takımı FC Drita ile İsviçre’nin Lyon kentinde karşılaşacaktı. Karşılaşmanın başlamasına 1 saat kala FC Drita takımındaki iki futbolcuda covid 19 tespit edildi. Bunun sonucu olarak maç ertelendi. UEFA corona virüsü testi pozitif çıkan futbolcuların önce yapılan testlerinin negatif olduğunu açıkladı.   

Güncel Yazılar