ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE KAZANAN TOFAŞ

Basketbol Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. Haftasında TOFAŞ, kendi sahasında Güney Kıbrıs Rum Kesimi ekibi Keravnos’u konuk etti.

İki takım arasında bu mücadeleyi temsilcimiz TOFAŞ, 78 – 67 kazanmayı başardı. ikinci galibiyetini aldı. Bu sonuç ile birlikte baş antrenör Berke Büyüktuncel yönetimindeki temilcimiz TOFAŞ, Basketbol Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda 4. maçında 2. galibiyetini almış oldu.

Öte yandan baş antrenör Christophoros Livadiotis önderliğindeki Keravnos ise Basketbol Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda 5. maçında 5. mağlubiyetini almış oldu.

MAÇIN DETAYLARI

Basketbol Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. Haftasında Nilüfür Spor Salonu’nda temsilcimiz TOFAŞ ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi ekibi Keravnos kozlarını paylaştı.

Maçın ilk çeyreğinin büyük bir bölümü karşılıklı atılan basketler ile geçti. Çeyreğin sonuna doğru baskısını arttıran temsilcimiz TOFAŞ, birinci periyotu 19 – 13 önde kapattı. Maçın ikinci çeyreğinde temsilcimiz TOFAŞ, oyuncuları Muhsin ve Berkan ile farkı çift haneli sayılara kadar çıkarmayı başardı.

Buna karşılık Güney Kıbrıs Rum Kesimi ekibi Keravnos ise oyuncuları Keravnos, Rozzell ve Williamson’ın basketleriyle karşılık verdi. Yine de temsilcimiz mücadelenin ilk yarısını 36 – 32 önde bitirdi.

Maçın üçüncü çeyreğinde ise TOFAŞ, bu kez oyuncusu Christon’ın attığı basketler ile farkı yeniden çift hanelere çıkarmaı başardı. Savunmasınıda ön plana çıkartan ve kolay sayı şansı vermeyen temsilcimiz TOFAŞ, aradaki farkı iyice açtı.

Konuk ekip Keravnos, hücumda stediği gibi etkili olamadı ve TOFAŞ üçüncü periyotu 63 – 49 önde tamamladı. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde 7 farklı oyuncusundan skor katkısı almayı başaran Güney Kıbrıs Rum Kesimi ekibi Keravnos, maçın son dakikalarına kadar bu etkiyi sürdürmedi.

Maçın son dakikalarında temsilcmiz TOFAŞ, özellikle pota altında etkili oldu ve maçı 78 – 67 kazanmayı başardı.

SKOR DAĞILIMLARI VE TAKIM KATKILARI

Basketbol Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. Haftasında oynanan maçta temsilcimiz TOFAŞ, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ekibi Keravnos’u 78 – 67 yendi.

İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: TOFAŞ’ta Tarık Phillip 11, Semaj Christon 15, Berkan Durmaz 10, Jeremy Simmons 6, Tomislav Zubcic 17, DeVaughn Akoon-Purcell 11, Muhsin Yaşar 6 ve Ege Demir 2 sayı atarken;

Keravnos’ta Jesse Hunt 8, Brandon Rozzell 17, Nikos Stylianou 5, Andre Williamson 13, Ahmaad Rorie 8, Simon Michail 8 ve Anthony King 8 sayı attı.