UEFA

Şampiyonlar Liginde Tarihi Maç

14 Ağustos tarihinde oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final maçı tarihi bir maç oldu. Bundesliga şampiyonu Bayern Münih ile La Liga şampiyonu Barcelona arasında oynanan maçı 8-2 gibi tarihi bir skorla Bayern Münih kazandı. 10 golün atıldığı karşılaşma skoru ile tarihteki yerini alan bir maç oldu. Bayern Münih 8-2’lik galibiyet ile Barcelona’yı çeyrek finalde eleyerek Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale yükseldi.

‘’Eğlenceliydi’’

8-2’lik galibiyet ile yarı finale yükselen Bayern Münih’te futbolcular bu tarihi maçın sevincini yaşadılar. Barcelona takımı ise üzüntü ve şaşkınlık ile farklı yenilginin şokunu üzerlerinden atamadılar. Bayern Münih futbolcusu Thomas Müller maçta Barcelona karşısında mücadele ederken eğlendiklerini ve eğlenceli bir maç olduğunu söyledi. Thomas Müller kendisinin maçın yıldızı olduğunun söylendiğini ama unu kabul etmediğini 15 takım arkadaşıyla beraber maçın yıldızı olduklarını belirtti. Bayern Münih oyuncusu son olarak kendilerini yenmenin imkânsız olduğunu da ifade etti.

Bayern Münihli futbolcu Leon Goretzka’ya Messi’yi ve Barcelona’yı Şampiyonlar Ligi’nden eledikleri için üzüntü duyuyor mu diye sorulduğunda futbolcu üzülmediğini aksine bunun eğlenceli olduğunu söyledi.

Güncel Yazılar