Şampiyonlar Ligi’ndeki Temsilcimiz Medipol Başakşehir

Şampiyonlar Ligi’nde bulunan temsilcimiz Medipol Başakşehir, Manchester United karşılaşması için yola çıktı. Yolculuk öncesi basın mensupları ile toplantı yapıp soruları yanıtlayan teknik direktör Okan Buruk mikrofonlara, “İnşallah Türkiye’yi Manchester’da da en iyi şekilde temsil edeceğiz” açıklamalarını yaptı. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi ve karşılaşmalarını kazanmayı hedefleyen teknik adam heyecanlı olduklarını performanslarına güvendiklerini sözlerine ekledi.

Manchester United

İngiliz takımın Misafiri Olacak

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye temsilcisi olan Medipol Başakşehir, H Grubu dördüncü maçını yarın grup lideri olan İngiliz takımı Manchester United’a konuk olacak. İngiliz deplasmanında oynayacak olan temsilcimiz Medipol Başakşehir karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmayı hedefliyor.Maçı kazanarak ülkemize dönmeyi ilk hedefleri olarak belirlediler! Old Trafford’daki karşılaşma ise TSİ 23.00’da başlayacak. Karşılaşma Romanya Futbol Federasyonundan Ovidiu Hategan düdüğü ile başlayacak. Karşılaşma ise BeIN Sports 1’den naklen yayınlanacak. Grubun dördüncü maçı öncesi Medipol Başakşehir 3 puan ile aynı puana sahip olan Paris Saint-Germain’in (PSG) takımı ile ligde arka arkaya yer alıyor. Medipol Başahşehir sıralamada Fransız temsilcisi Paris Saint – Germain’in hemen arka sırasında yer alıyor. Sıralamada Manchester United ve Leipzig’de aynı puana sahip. Manchester United ve Leipzig’de ligde 6’şar puana sahiptir.

İstanbul Maçları Kazanıldı

İki takım arasında daha önce İstanbul’da oynana karşılaşmayı Medipol Başakşehir, 2-1 skor ile kazanmıştı. Grubun diğer maçında ise Medipol Başakşehir, Paris Saint- Germain ile Leipzig Fransa’da karşı karşıya gelecek.

Şampiyonlar Ligi temsilcimiz olan Medipol Başakşehir, Manchester United deplasmanını kazanmak üzere yola çıktı. Yolculuk öncesinde oynanan İstanbul karşılaşmasını kazanan takımın teknik adamı Okan Buruk önemli açıklamalar yaptı. Okan Buruk’un açıklamaları, “Son kazandığımız maç, bizim de grupta iddialı olduğumuzu gösterdi. İlk 2 şansımız tekrar ortaya çıktı. Önemli bir maç oynayacağız. Ülkemiz ve kulübümüz için kazanmamız gerekiyor.” şeklindeydi. Okan Buruk sözlerine, “Şampiyonlar Ligi’nde ilk kez oynayan futbolcularımız var. Benim için de Şampiyonlar Ligi’nde teknik direktör olarak bir ilk. Buranın havası bambaşka.” Şeklinde devam etti. Açıklamasını, “İnşallah Türkiye’yi Manchester’da da en iyi şekilde temsil edeceğiz” sözleriyle bitirdi.