Şampiyonluğun En Büyük Pay Sahibi Rachid Ghezzal Bu Sezon Kötü Başladı

Beşiktaş ‘ın geçen sezonki şampiyonluğunda en büyük pay sahibi hiç kuskusuz 29 yaşındaki Cezayirli oyuncu Rachid Ghezzal ‘ın payı oldukça fazla idi.

Geçen sezon siyah beyazlı takım da süper lig de 30 maçta 7 gol 17 asist yaparak takımının şampiyonluğunda büyük rol oynadı.

Bu sezon takımı ile 6 lig maçına çıka bilen Cezayirli oyuncu 1 gol ve 1 asist katkısı sağladı.

Kadroya Katmak İçin Çok Uğraşmışlardı

Siyah beyazlı takım geçen sezon kiralık olarak Leicester City ‘den kadrosuna kattıkları oyucusu Rachid Ghezzal performansı ile şampiyonlukta en büyük pay sahiplerinden birisi oldu.

Kiralık süresi biten oyuncu sezona Kulübü Leicester City de başlayan Cezayirli 29 yaşındaki Rachid Ghezzal yaz transfer sezonun da yeniden siyah beyazlı takımın transfer gündemine gelen oyuncu için bu kez satın almak için devreye girmişlerdi.

Yaz transfer döneminde siyah beyazlı takım Cezayir’ li oyuncuyu kadrolarına katmak için bir hayli de uğraşmışlardı. Uzun uğraşlar sonucunda siyah beyazlı formayı tekrar giyen Rachid Ghezzal bu sezon ki performansı ile hayal kırıklığı yarattı.

Bu Sezon Asistten Çok Gol Atar

Süper lig de 8 haftayı geri de bırakan Beşiktaş oyucusu Rachid Ghezzal bu sezon 6 maçta 425 dakika oyunda kaldı. Oyunda kaldığı süre içinde ise 1 gol ve 1 asist katkı sağladı.

Hücum da ki gole olan katkısı bu sezon daha az olan oyuncu burada ki en önemli pay oyunun orta sahadaki güçlü ayakları olması oldu. 31 yaşındaki M. Pjanic’İ kadrosuna katan siyah beyazlı takım oyunu daha çok arta alandan yönetemeye başlaması Cezayirli oyuncunun da gol ve hücum da etkinliğini azaltmış gibi görünüyor.

Orta sahaya yapılan bir diğer takviye Brezilyalı Alex Teixeira olurken bu iki oyuncunun hücum da ki etkinliği ataklar da daha çok belirleyici rolde oluyorlar.

Cezayirli oyuncu da daha çok bireysel performansa çevirdiği oyunun da hem gol pası vermesinde hem de gol yollarında skor olarak az katkı sağlaması çok normal görünüyor.

Bu sezon Cezayirli oyuncunun asist yollarından gol pasından daha çok rakip kaleleri gol ile buluşturmasını bekliyorum.