2020 yılı

Şampiyonluk Kutlamalarında Covid 19 Dikkatsizliği

Corona virüsü 2020 yılı ilk aylarında Türkiye’de ve dünyada hızla yayılmaya başladı. Türkiye’de spor dünyasında 19 Mart tarihinde lig maçları belirsiz bir süre ile durduruldu. 12 Haziran tarihinde Süper Lig ve TFF 1. Lig maçları covid 19 tedbirleri ile oynanmaya başladı. Maçlarda corona virüsü önlemleri uygulandı ve en önemli önlem de maçların seyircisiz oynanmasıydı.

Takımların taraftarları maçlara gidemediler ama şampiyon takımların taraftarları şampiyonluk kutlamalarında corona virüsünü unuttular. Covid 19’dan korunmak için maske takılması şart ve sosyal mesafe kurallarına uyulması gerekiyor. Süper Lig, TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig şampiyon takımları ve takımları taraftarları covid 19 hiçe sayılarak kutlamalar yaptılar. Başta Süper Lig şampiyonu Medipol Başakşehir takımı futbolcuları maskesiz ve 0 mesafe ile şampiyonluklarını kutladı.

Turgutluspor’a Soruştrma

Turgutluspor da play-off maçları sonucu TFF 2. Lige yükseldi. Turgutluspor’un TFF 2. Lige yükselme kutlamalarında da covid 19 önlemlerine hiç dikkat edilmedi. Turgutlu Kaymakamlığı ise bu kutlamalardaki covid 19 tedbirlerinin uygulanmaması nedeniyle soruşturma başlattı.

Güncel Yazılar