Samsunspor’da 31 Yıl Önceki Acı Gün

Samsunspor kulübünün 20 Ocak 1989 tarihinde geçirdiği trafik kazasında ölen teknik adam ve sporcular kazanın yıldönümünde anıldı. 31 yıl önce meydana gelen trafik kazasında Samsunspor’da top koşturan futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ile teknik direktör Nuri Asan ve aracın şoförü Asım Özkan hayatlarını kaybetmişti.

Ertuğrul Sağlam ‘’Onlara Borçluyuz’’

Samsunspor’un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam ile Samsunsporlu futbolcular kazada yaşamını yitiren takım arkadaşlarının mezarlarını ziyaret ederek onları unutmadıklarını gösterdiler. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam trajik trafik kazasında vefat eden Samsunsporlu futbolcu, teknik adam ve otobüs şoförünün Samsunspor için kendilerini feda ettiklerini ve onlara borçlu olduklarını söyledi. Ertuğrul Sağlam onlara karşı olan borçlarını Samsunspor’u iyi ve hak ettiği yere taşıyarak ödeyebileceklerini ve onları hiç unutmadıklarını da sözlerine ekledi.

Samsunspor Kulüp Sekreteri Haluk Tan ise feci kazada hayatını kaybedenleri her yıl andıklarını ama o kazayı yaşayan futbolcular ve ölen Samsunporluların ailelerinin 31 yıldır bu acıyı yaşadığını hatırlattı.

20 Ocak 1989 günü Samsunspor sporcularını taşıyan otobüs Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçesi yakınlarında bir kamyon ile çarpışmış ve üç futbolcu, teknik direktör ve otobüsün şoförü hayatını kaybetmişti.