Şanlıurfa’nın Tenis Kortu Açıldı

Gençlik ve spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde tenisle tanışan ve kendi imkanları ile yaptıkları toprak kortta yöresel kıyafetler ile raket sallayan köylüler için verdiği tenis kortu sözü gerçek oldu. 

1.5 Ayda İnşa Edildi

Bakanlıktan gelen açıklamaya göre, Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatı ile birlikte Seribal Mahallesi’ndeki tenis kortu ve halı sahanın yapımı tam 1,5 ay sürdü.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yaklaşık olarak 100 haneli Sarıbal Mahallesi sakinleri, yeni tip korona virüs (covid-19) nedeni ile köylerinden dışarı çıkamayınca boş zamanlarını değerlendirmek için arayış içerisinde girdi. Mahallede yaşayan beden eğitimi öğretmeni Yusuf Avcıbaşı’nın yönlendirmesi ile mahalleli tenis ile tanıştı.

Mahalle sakinlerinin talebi üzerine Sarıbal Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Yusuf Avcıbaşı, boş bir arazi üzerinde semini kendi imkanları ile toprak korta çevirdi.

Yöresel kıyafetler ile sahada yer alan vatandaşlar, öğretmen Yusuf Avcıbaşı’nın verdiği eğitimler sayesinde tenis oynamayı öğrendi. Bu sırada köylülerin yöresel kıyafetler ile çektikleri fotoğraflar ve videolar gündeme geldi.

Sarıbal Köylülerinin Spor Aşkı

Sarıbal köylülerinin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sarıbal Mahallesi’ne halı saha ve tenis kortu sözü verdi.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Şanlıurfa Viranşehir’deki görüntülerin kendisini çok mutlu ettiğine dair paylaşımı ile birlikte yapılacak olan yeni kort ve halı sahada çiçeği burnunda sporcuların yetişmesini istediğini ve onlarla birlikte turnuva düzenleneceğini belirtti.

Bu açıklama sonrasında köyde halı saha, voleybol ve tenis kortunun bulunduğu çok amaçlı iki sahanın yapılması için harekete geçildi. Tam 1.5 ay içerisinde çalışmalar son buldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Kasapoğlu, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde kendi imkanları ile yaptıkları toprak sahada tenis oynayan Sarıbal köylülerini gördüğünde çok mutlu olduğunu belirtti. Vatandaşların spor yapma isteklerinden motive olduklarını ve onlarla gurur duyduklarını söyledi.

1.5 aydan kısa bir sürede tamamlanan kortlara vurgu yaparak tüm branşları ülkenin her yerinde sporu yaygınlaştıracaklarını söylerken, Cumhurbaşkanının liderliğinde gençlerin ve çocukların bulunduğu her yerde bu tarz tesislerin yapılacağını söyledi.