Şenol Güneş A Milli Takım ile Yollarını Ayırıyor

A Milli Futbol Takımımızın teknik direktörü Şenol Güneş’in veda etmeye hazırlanıyor. Ay – Yıldızlı ekibin Hollanda ile oynadığı maç sonrası 6 – 1 mağlup olması spor camiasına damga vurdu.

Mağlubiyetin ardından 69 yaşındaki teknik adam, milli ekip ile ayrılma noktasına geldi. 2. kez A Milli Futbol Takımımızın teknik direktörlüğünü üstlenen Şenol Güneş’in dönemi bitiyor. İşte milli takıma dair son dakika haberinin detayları…

Ay – Yıldızlı ekibin teknik direktörlüğü yapan Şenol Güneş, veda etme noktasına geldi. 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri kapsamında Hollanda ile karşı karşıya gelen milliler, 6 – 1 skor ile mağlup oldu. Bu durum ülkemiz tarafından üzüntü ve hayal kırıklığı ile karşılanırken eleştiri okları 69 yaşındaki çalıştırıcıya döndü. Alınan bu mağlubiyetin ardından beklentiler Şenol Güneş döneminin sona ereceği yönünde.

Şenol Güneş TFF Başkanı Nihat Özdemir Görüşmesi

A Milli Futbol Takımımızın teknik adamı Şenol Güneş, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile bu konu hakkında konuşmak üzere görüşecek. Gözler, yapılacak toplantıdan ne yönde sonuç çıkacağına çevrildi. Şu an için iki ihtimal bulunuyor.

İhtimallerden ilki TFF Başkanı Nihat Özdemir’in Şenol Güneş’in artık Ay – Yıldızlı takımımızın teknik antrenörlüğünü yapmayacağını açıklaması.

İkinci ihtimal ise 69 yaşındaki hocanın istifasını kendisinin sunması.

Sözleşme Bitiş Tarihi Haziran 2022

Normal şartlar altında Kırmızı Beyazlı takımımızın teknik hocası Şenol Güneş’in mukavelesi 2019’un Mart ayında başlamış ve Haziran 2022’ye kadar devam edecekti. İkinci kez Ay – Yıldızlı ekibin hocalığını üstlenen Şenol Güneş, Hollanda maçına kadar iyi bir performans sahibi idi. Ancak 6 – 1’lik yenilgi, tüm eleştiri oklarının 69 yaşındaki çalıştırıcıya dönmesine sebebiyet verdi.

Şenol Güneş, profesyonel spor kariyeri boyunca daha önce 2000 – 2004 seneleri arasında da A Milli Futbol Takımımızın teknik direktörlüğünü yapmıştı.

Deneyimli hoca şimdiye dek Kırmızı Beyazlı takım ile toplam 82 müsabakaya çıktı. Bu müsabakaların 38’inde galibiyet sevinci yaşanırken 23 tanesinde de sonuç beraberlik oldu. 21 maçta ise A Milli Futbol Takımımız sahadan yenilgiyle ayrıldı.