Beşiktaş Sergen Yalçın

Sergen Yalçın Beşiktaş’ta

Abdullah Avcı ile yolları ayıran Beşiktaş Sergen Yalçın ile anlaştı ve Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Sergen Yalçın oldu. Üst üste alınan yenilgiler ve takımın kötü gidişatı sebebiyle taraftarların da baskısıyla Abdullah Avcı ile sözleşmesini fesheden Beşiktaş yeni teknik adam arayışına Sergen Yalçın ile noktayı koydu. Abdullah Avcı’nın ayrılmasından sonra tek isim üzerine yoğunlaşan Beşiktaş’ta bu tek isim de Sergen Yalçın olmuştu.

Beşiktaş ile 1,5 yıllık süre ile anlaşan Sergen Yalçın ile 30 Ocak Perşembe günü (yarın) Vodafone Park’ta Beşiktaş için anlamlı bir saat olan 19.03’te sözleşme imzalayacak. Beşiktaş Sergen Yalçın ile olan anlaşmasını TFF’na da bildirdi. 47 yaşındaki yeni teknik direktör bugün Beşiktaş’ın Nevzat Demir Tesislerinde yaptığı antrenmana katılarak ilk antrenmanına da çıkmış oldu.

Beşiktaş Harcama Limiti Sorununu Çözdü

Beşiktaş’ın yeni teknik direktörlük görevi için Sergen Yalçın görüşmelerinde karşısına çıkan engel harcama limitiydi. Yolların ayrıldığı teknik adam Abdullah Avcı‘nın içeride olan alacağında ısrarcı davranması, Sergen Yalçın’a da ödenecek bedelin olması sebebiyle Beşiktaş harcama limitini aşmaktaydı. Sergen Yalçın’ın transferi bu sebeple tıkanmıştı. Sarı beyazlı yönetim bu sorunu da aşarak Sergen Yalçın ile anlaştıklarını resmen açıkladı.