19 Mart

Sergen Yalçın Covid 19’a Yakalandı

Covid 19 sebebiyle Türkiye’de 19 Mart tarihinde futbol başta olmak üzere bütün spor dalları lig maçları durdurulmuştu. Dünyada ve Türkiye’de hızla yayılan corona virüsü vakalarına rağmen tepkilere rağmen 12 Haziran tarihinde futbol ligi maçları başlamıştı. Türkiye’de ilk covid 19 vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden itibaren birçok futbolcu, teknik ekip ve kulüp çalışanında corona virüsü tespit edildi.

12 Haziran tarihinde başlayan ve 26 Temmuz’da biten 2019-2020 futbol sezonu maçları öncesi futbolcular, maç hakemleri ve teknik kadroya yapılan corona virüsü testlerinde de birçok pozitif vaka çıktı. 11 Eylül’de başlayan 2020-2021 futbol sezonunda da her hafta maçlardan önce yapılan rutin covid 19 testlerinde yeni corona virüsü vakaları çıkmaya başladı. Son olarak Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın’ın covid 19 testi pozitif çıktı. Beşiktaş Kulübü Sağlık Kurulu Koordinatörü Dr. Tekin Kerem Ülkü kulübün internet sitesi ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Sergen Yalçın’ın covid 19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. 47 yaşındaki teknik adamın tedavisine başlandı ve karantinaya alındı.

Gençlerbirliği’nde 2 Vaka

Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği takımında da yapılan covid 19 testi sonucu 1 futbolcu ve 1 kulüp çalışanında virüs tespit edildi. 13 Eylül Pazar günü Antalyaspor ile karşılaşacak olan Gençlerbirliği’nde 2 kişi karantinaya alındı ve tedavilerine başlandı. Futbol dünyasında lig maçlarının başlamasıyla her gün futbol dünyasında artan covid 19 vakaları endişeleri de arttırdı.

Güncel Yazılar