Sergen Yalçın Dayanamadı, Ljajic Kadro Dışı Kaldı

Beşiktaş’ın teknik ekibi kadro içerisindeki düzensizliklere dur dedi! Sırp futbolcu Ljajic’in kaprisleri ve istikrarsız hareketleri teknik direktör Sergen Yalçın’ı çileden çıkardı.

Başarılı ve deneyimli teknik adam kulüp yönetimi ile görüştü ve “İdmana çıkıp 10 dakika sonra sakatım diyor. Disiplini bozuyor. Ljajic’i takımdan uzaklaştırın” talebinde bulundu.

Teknik Adamın Tahammülü Kalmadı

Adem Ljajic, Beşiktaş kadrosunda yer alan en değerli oyunculardan biriydi. Beşiktaş başkanı yetenekli oyuncu ile devamlı olarak görüşmeler yapıyor ve kendisini toparlaması için konuşmalar yapıyordu.

Başarılı Sırp oyuncu kulüp başkanına çeşitli sözler veriyor ve daha sonra davranışlarında herhangi bir değişiklik göstermiyordu. Sırp yıldız sakatlığını bahane ederek doğru düzgün sahaya bile çıkması.

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin Ljajic ile yaptığı özel görüşmeler de fayda etmedi. Sergen Yalçın’ın artık öğrencisine tahammülü kalmadı.

Başaralı çalıştırıcı, Sırp oyuncu için yönetimle görüşme yaptı ve “Antrenmana çıkıyor, 10 dakika sonra sakat olduğunu söyleyerek tesisleri terk ediyor.

Takımın düzenini ve disiplinini bozuyor. Bir an önce kadro dışı bırakıp, takımdan uzaklaştırmalıyız” talebini sundu.

Antrenman ve maçlarda sakatlığını öne sürerek yer almayan Adem Ljajic’in sağlık durumu ile ilgili yönetim sağlık ekiplerinden bilgi aldı.

Sağlık ekibinin futbolcunun görünen bir sakatlığının bulunmadığını ve antrenman ve maçlarda yer almasında herhangi bir sorun olmadığını belirten bir rapor verdi.

Siyah beyazlı takım 29 yaşındaki orta saha oyuncusunu ocak ayında göndermek için şimdiden çalışmalara başladığı biliniyor.

Eleştiri Sonrası Yükselen İsim

Aboubakar transfer edildiğinde, geçen sezon yaşadığı sakatlığı ve az maçta yer alması nedeni ile kulüp yönetimi tarafından eleştirilmişti. Ancak Kamerunlu oyuncu kısa süre içerisinde kendisini topladı ve kondisyonunu arttırdı.

Son haftalarda ise Beşiktaş’ın yükselen ismi oldu. Teknik ekip ile yaptığı görüşmeler sonucunda yükselen formu nedeni ile yıldız futbolcu tebrik edildi. Yönetim yıldı futbolcuya, “Performansını bu şekilde devam ettirmek, şampiyonluk yarışında bizim için çok önemli” mesajını iletti.

Cevap niteliğinde Aboubakar ise, “Yakaladığım başarı sadece bana bağlı değil, takıma bağlı. Ne kadar fazla pas alırsak, o kadar çok pozisyona girerim ve bu da skora yansır.

Bazen maçlarda pas alamadığım için geri gelmek zorunda kalıyorum. Bundan daha iyisini yapabilirim” dedi.