Sergen Yalçın’ın Alacağı Ceza

Sergen Yalçın’ın Alacağı Ceza

6 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Ligin 8. Haftasında uzun bir zamandır sakatlık krizi yaşayan Beşiktaş ile formda Sivasspor’un karşılaştığı maçta Beşiktaş iyi bir pres oyunuyla 2-1 maçı kazanmayı bildi. Milli arayla birlikte sakat oyuncularının döneceğini tahmin eden Beşiktaş tarafı galibiyet adına sevinç duysa da Sergen Yalçın’ın gördüğü kırmızı kart onları yine teyakkuzda bulunmaya itecek gibi gözüküyor.

Bilindiği gibi maçın ilk devresinin son dakikalarında hakemin kararını beğenmeyen Sergen Yalçın oyun alanına bir hayli yaklaşmış ve taca atılan topa çizgiden çıkmadan vurduğu için kırmızı kart ile cezalandırılmıştı.

Plansızca Hareket Etmek

Kuvvetle muhtemel hem son şampiyon olarak lige başlamanın verdiği sorumluluk, hem üst üste yaşanan sakatlıklar hem de MHK Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg’in bir seminerde kendisinden bahsederek yaptığı açıklamalar Sergen Yalçın’ın üstünde gerginlik yaratmış.

Maç esnasında her zaman hareketli ve genel olarak itiraz ettiği kimliğiyle bilinen teknik adamın Sivasspor maçında yaptığı hareketle kırmızı kart görmüş olması ise olabildiğince plansızca bir hareket. Milli aradan sonra hem Başakşehir hem de Galatasaray gibi çetin geçecek iki maç oynayacak olan Beşiktaş cephesinin belki de düşünmesi gereken en son şey hocanın kaç maç ceza alacağı olmalıyken ana gündem şu an bu konu olmuş durumda.

Televizyonda katıldığı bir programda kendisinin birkaç maç içerisinde atılacağını bildiğini yaptığı açıklamalardan sonra, eğer böyle bir zeminin varlığına inanıyorsa bu tür dikkatleri üstüne çekecek bir hareketi yapmış olması taraftar tabiriyle hocaya eksi olarak yazar.

Galatasaray Maçında Ne Olacak?

Sivasspor maçı sonrası Beşiktaş Futbol A.Ş Direktörü Ceyhun Kazancı, maçın dördüncü hakemi ile konuştuklarını ve Sergen Yalçın’ın saha içindeki topa vurduğu için kırmızı kart gördüğünün ifade edildiğini belirtti. Mevcut kurallara göre böyle bir hareketten kaynaklı olarak Sergen Yalçın, 1 maç ceza alacak.

Ancak bununla birlikte Beşiktaş yönetiminden yapılan açıklamalar sürece tam konsantre olacaklarını ve takip edeceklerini belirten bir yönde. Galatasaray maçında kulübede olması beklenen ve istenen Sergen Yalçın’ın yaptığı bu acemice hareket, kuralların layıkıyla ve gereğince uygulanmayacağına olan inanç ise futbolumuzun ne durumda olduğunu gösteren ayrıntılar.