Sevilla Kendi Evinde Levante’yi Yendi

İspanya La Liga’nın 10. Haftasında Sevilla, 24 Ekim Pazar günü kendi sahasında Levante’yi konuk etti. Ramon Sanchez Pizjuan Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu müacdeleyi 5 – 3 gibi farklı bir skor ile kaybeden taraf konuk takım Levante oldu.

Ev sahibi Sevilla’ya galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Torres, Mir, Carlos, Munir ve Fernando kaydetti. Konuk takım Levante’nin gollerini ise Morales (2) ve Melero attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Javier Pereira önderliğindeki konuk takım Levante, İspanya La Liga’da bu sezon 5. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan teknik direktör Julen Lopetegu, yönetimindeki ev sahibi Sevilla ise İspanya La Liga’da bu sezon 6. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Sevilla ve Levante Maçında Tam 8 Gol Atıldı

İspanya La Liga’nın 10. Haftasında oynanan mücadelenin 8. Dakikasında ev sahibi Sevilla, Hans Carl Ludwig Augustisson’un asistinde Oliver Torres Munoz’un attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 24. Dakikasında ev sahibi Sevilla, Thomas Delaney’in asistinde Rafael Mir Vicente’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçkın 33. Dakikasında konuk takım Levante, Pablo Martinez’in asistinde Jose Luis Morales’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 1 yaptı.

Maçın 38. Dakikasında ev sahibi Sevilla, Suso’nun asistinde Diego Carlos’un attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 1 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 3 – 1’lik skor ile sona erdi. Maçın 50. Dakikasında ev sahibi Sevilla, Oliver Torres Munoz’un asistinde Munir’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 1 yaptı.

Bu golden 5 dakika sonra maçın 55. Dakikasında konuk takım Levante, Jose Luis Morales’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 2 yaptı. Maçın 61. Dakikasında konuk takım Levante, Jorge de Frutos’un asistinde Gonzalo Kulian Melero’nun attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 3 yaptı.

Bu golden 3 dakika sonra ise maçın 64. Dakikasında ev sahibi Sevilla, Jesus Navas Gonzalez’in asistinde Fernando’nun attığı gol ile karşılaşmada skoru 5 – 3 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Sevilla, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Levante’yi 5 – 3 mağlup etti.

Sevilla 3 Puanı Aldı

İspanya La Liga’nın 10. Haftasında oynanan karşılaşmada deplasmandan mağlubiyet ile dönen konuk takım Levante, haftayı puansız kapattı.

Böylece konuk takım Levante, La Liga’da 5 puan ile on dokuzuncu sırada kaldı. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Sevilla, 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylece ev sahibi Sevilla, La Liga’da puanını 20 yaptı ve üçüncü sırada kendisine yer buldu.