Süper Lig

Seyircisiz Maç Denemesi

Corona virüsü sebebiyle Süper Lig başta olmak üzere lig maçları 19 Mart tarihinde ertelenmişti. Corona virüsünün dünyada ve Türkiye’de yayılması devam ederken TFF 12 Haziran’da lig maçlarının başlayacağını açıkladı. Futbol kulüpleri de hazırlıklarına başladılar ve ilk olarak covid 19 testi yaptırdılar. Futbolcu, teknik kadro, kulüp yönetimi ve kulüp çalışanlarına yapılan covid 19 testlerinin sonuçlarının belli olması corona virüsü riskini bir kez daha ortaya çıkardı. Birçok futbol kulübünde test sonuçları pozitif çıkmıştı.

Fenerbahçe kulübünde de antrenman programı başlamadan önce yapılan corona virüsü testinde pozitif vakalara rastlandı. Antrenman programına ara veren kulüpte covid 19 vakalarının tedavisine de başlandı. Corona virüsünün temas yoluyla bulaşması sebebiyle Fenerbahçe takımı covid 19 vakaları sebebiyle tedirgin oldular.

Riva’da Kamp

Kulübe 24 Mayıs (dün) yapılan yeni covid 19 testi sonuçları da belli oldu. Bu test sonuçları negatif çıktı ve sarı lacivertli takım rahat bir nefes aldı. Test sonuçlarının negatif çıkması ile Fenerbahçe takımı kamp planını da uygulamaya başlayacak. Takım 6 gün süre ile Riva’da kampa girecek ve 12 Haziran’da başlayacak lig maçlarına burada hazırlanacak.

Güncel Yazılar