Şırnak’ta Tenis Turnuvası Müjdesi

Şırnak’ta Tenis Turnuvası Müjdesi

1 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: MedyaSpor

This content has been archived. It may no longer be relevant

Türkiye Tenis Federasyonu Türkiye ve Anadolu’da tenisi yaygınlaştırmak için geniş bir çalışma başlattı. Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş bu çalışma kapsamında Şırnak’a ziyarette bulundu. Cengiz Durmuş tenis sporunun Şırnak’ta yaygın olarak yapılabilmesi için neler yapılması gerektiği konusunda incelemeler yaptı. Federasyon başkanı Şırnak ilinde tenis sporu konusunda tesislerin yeterli olduğunu ve bunun da sevindirici olduğuna dikkat çekti. Cengiz Durmuş Şırnak’ın tenis için gerekli olan tesisleşme konusunda birçok aşamayı tamamladığını belirtti. Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Şırnak’ta Cudi Cup Tenis Turnuvası adıyla bir tenis turnuvası düzenlemeyi planladıklarını ve bu konuda çalışmaların başladığını ifade etti.

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan Şırnak ilinin simgesi olan Cudi Dağının adını taşıyan Cudi Cup Tenis Turnuvası ile ilgili hazırlıkların başlayacağının müjdesini verdi.

‘’Zengin Sporu Algısını Yıkmak İstiyoruz’’

Cengiz Durmuş tenis sporunun sadece büyük şehirlerde yapılan bir spor ve zengin sporu algısının yıkmak istediklerini anlattı. Federasyon başkanı hedeflerinin tenisin zengin/fakir ayrımı yapmadan her kesimden insan tarafından ve her yerde oynanan bir spor dalı olması olduğunu ifade etti.

Güncel Yazılar