SİVASSPOR 39. HAFTADA 5. SIRADA

SİVASSPOR 39. HAFTADA 5. SIRADA

4 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper toto süper Lig’in başarılı takımlarından birisi olan Sivasspor yenilmezlik serisini bir maç daha arttırdı. Gaziantep futbol kulübü ile karşı karşıya gelen Sivasspor takımı tek golle rakibini yendi ve üç puanı kendi hanesine yazdırdı. Deplasmanda oynadığı maçı kazanan Sivasspor takımı aldığı üç puanla 58 puana yükseldi ve beşinci sıraya yerleştiği.

SİVASSPOR OLDUKÇA HIRSLI

Konuk takım Sivasspor deplasmanda oynadığı maçı kazanarak yenilmezlik serisini 16 maça yükseltti. Rıza Çalımbay ve öğrencileri 16 maçtır yenilmezlik serisini elinde tutuyorlar.

Kendi kulüp rekorları kıran Sivasspor takımı kalan haftaları da yenilmezlik serisini devam ettirerek oynamak istiyorlar. Gaziantep maçında deplasmanda attıkları tek golle üç puanı kazanan Sivasspor takımı başarılı bir performans sergilediler.

Konuk takım Sivasspora galibiyeti getiren koy ilk yarıda 30. dakikada atıldı. Max Alain Gradel ile golü bulan Sivasspor galibiyeti getiren golü 30. dakikada atmış oldu.

Maçın kalan dakikalarında başka bir gol pozisyonu olmadığı için Sivasspor takımı İlker’e de attıkları bu golle üç puanı kazanmış oldular. Gaziantep takımı her ne kadar eşitliği sağlamaya çalışsa da Sivasspor takımı etten duvar olarak kalesini kapattı.

Kırmızı beyazlı Sivasspor takımı oldukça başarılı bir performans sergiliyorlar. Yenilmezlik serisini 16 maça çıkaran Sivasspor takımı kalan haftaları da bu şekilde tamamlamak istiyorlar.

Deplasmanda oynadığı maçta Gaziantep karşısında en iyi performans yeniden beni sergileyen Sivasspor takımı kalesini rakibine kapatarak ona izin vermedi. Baskın bir oyun kuran Sivas portakalın bu baskın performansının sonucunu 90 dakikanın ardından aldı. Üç puanı elde ederek evine mutlu bir şekilde dönen Sivasspor takımı puanla 58’e yükseltti.

SİVASSPOR’DA SON DURUM

Yenilmezlik serisi ile rakiplerine korku salan Sivasspor takımı 16 maçtır yenilmeyerek süper toto süper Lig’de müthiş bir başarı örneği sergiliyorlar.

Adım adım hem sıralamasına hem de puanını yükselten Sivasspor takımı 58 puana ulaştı ve beşinci sırada yerini aldı. Rakiplerini geçerek beşinci sıraya yükselen Sivasspor takımı kalan haftalarda puan alarak tamamlayarak Trabzonspor’u geçip dördüncü sıraya yükselmek istiyor.

Ev sahibi takım Gaziantep ise 54 puanda kaldı ve sekizinci sıraya geriledi. Sivasspor’un kalan maçları ise Başakşehir, Fenerbahçe ve Kasımpaşa arasında oynanacak. Üç maçını da kazanmak isteyen ve puanlarla evine dönmek isteyen Sivasspor son üç maçına iyi bir şekilde hazırlanacak.