Sivasspor – Karabağ Maçı 3-2 Bitti

Demir Grup Sivasspor – Karabağ karşılaşması 3-2’lik bir skor ile son buldu. Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay Karabağ galibiyeti sonrasında açıklamalarda bulundu.

“Kalecilere bile forma yaptırdık.”

Sivasspor 3-2’lik galibiyet sonrasında teknik direktör Rıza Çalımbay’dan şaşırtan açıklamalar geldi. Yedek kulübesinde bulunan eksikler ile sadece 4 oyuncuya sahip olan Çalımbay açıklamalarında, “Takımımla gurur duyuyorum. İnanın kimseye söyleyemedik, kalecilere bile forma yaptırdık, o kadar eksiktik, oyuna alabilirdik. Bizim açımızdan güzel bir maç oldu. 3. golü attıktan sonra baskı yedik ama iyi atlattık.

KARABAG – SIVASSPOR MACINDAN FOTOGRAFLAR / FOTO: SERKAN HACIOGLU – ISTANBUL (DHA)

Türkiye için de kazanmamız gerekiyordu puan açısından. Grup artık bize de bağlı. Arkadaşlarla gurur duyuyorum, bu kadar yokluğa rağmen çok iyi oynadılar. Ali’ye de, Samassa’ya da forma yaptırdık. Orta sahamız hiç yoktu. Maçın 20. dakikasında Robin de çıkınca, daha kötü durumda kaldık, Isaac’i de oyuna alınca kimse kalmadı.” dedi.

“En zor maçımızı oynayacağız.”

Ligde toplamda 21 takımın yer almasına tepki gösteren Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay önümüzdeki günlerde en zor maçlarına çıkacağını belirtti. Lig’de 21 takım olmasının yaşanan bu süreçte sezon için fazla olduğunu vurgulayan teknik adam sezonun mayıs 15’te bitmesi için takımları sıkıştıracaklarını ve bu davranışın doğru olmadığını söyledi.

Takımdaki eksikleri ise en kısa zamanda tamamlamak ve yeşil sahalara tam kadro çıkmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Çalımbay, açıklamalarına “Villarreal ile en zor maçımızı oynayacağız, o maça ayrı bir şekilde çıkacağız. Bizim tek korkumuz sakatlık ve lig maçı oynamamız. Lig maçından 2 gün sonra önemli bir maç oynayacağız, hangisinde kim oynayacak? Yatabare’yi inşallah Göztepe maçına ve Villarreal maçına yetiştireceğiz. Birkaç kişi daha olabilir, iki maçı da götürmek çok zor oluyor. Ondan sonra zaten Trabzon’a gidiyoruz, çok zor.

Bu ligin 21 takım olması, bu sezon için çok ağır. Başka zaman olsa 25-30 takım olsun, Ağustos’ta bitirelim ama şimdi Mayıs 15’e kadar bitmek zorunda, sıkıştırdıkça sıkıştıracaklar. Gruptan çıkınca daha da sıkışacak. Zor bir sezon yaşıyoruz, inşallah hayırlısıyla bitireceğiz.” Şeklinde devam etti.