SİVASSPOR’DA ÖNÜMÜZDEKİ SEZON NELER OLACAK, ADIMLAR NASIL

Sivasspor’da önümüzdeki sezon takımı Rıza Çalımbay çalıştırmaya devam edecek. Bunun yanı sıra, henüz resmi bir transfer açıklaması yapılmadı. İki yıldan bu yana Sivasspor’un kalesini koruyan Mamadou Samassa ile yollar ayrıldı. Bunun yanı sıra, Tyler Boyd, Olarenwaju Kayode ve Casimir Ninga’nın kiralık sözleşmeleri bitti.

Sivasspor sezonu 5. Sırada tamamladı ve gelecek sezon için hedeflerini daha da yükseltti. Geçen sezon hem Avrupa maçlarına hem de Süper Lig maçlarına hazırlanan Sivasspor takımı tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 vakasından çok fazla etkilenen takımlardan birisi oldu. Bazı maçlara çok az oyuncu ile çıkmak zorunda kalan Demir Grup Sivasspor takımı sezonun ilk yarısında istediği başarıyı yakalayamadı.

SİVASSPOR SEZONUN İKİNCİ YARISINDA YÜKSELDİ

Demir Grup Sivasspor takımı sezonun ikinci yarısında ise resmen üzerindeki ölü toprağı attı ve rakiplerine korku salan bir takım olabileceğini herkese gösterdi. İstikrarlı ve yenilmezlik pelerini ile bir bir maçlara çıkan Sivasspor her ne kadar Avrupa Kupa maçlarına erken veda etmiş olsa da Süper Lig’de kalan günlerde ve maçlarda kendini toparladı.

SİVASSPOR’DA RIZA ÇALIMBAY ETKİSİ

Teknik direktör Rıza Çalımbay’ın Demir Grup Sivasspor’a etkisi oldukça büyük. Takımını iyi tanıyan ve öğrencileri ile iletişimi iyi olan hocanın maçlardaki performansları da Sivasspor yönetimini mutlu eden cinsten.

Yeni sezon öncesi Sivasspor kampa girmeden de önce Demir Grup Sivasspor yönetimi teknik direktörleri Rıza Çalımbay ile beraber bir yıllık daha sözleşme yenilediler. Sözleşme tazeleyen bu ikili Sivasspor’un gelecek sezon daha da başarılı olacağına inanıyorlar.

Teknik direktör Rıza Çalımbay bazı maçlarda oyuncularının mevkileri dışında oyuncularını kullanmış olsa da zor durumlarda takımı ve maçları çok iyi bir şekilde yönetti. Maçlardaki performansları ve oyuncular ile uyumu ile Sivasspor takımı son 19 haftada yenilmeden her maçtan ayrılmayı başardı.

Beraberlik sonuçları ile alınan 1 puanlar ve galibiyetlerle gelen 3 puanlar ile Sivasspor sezonun en başarılı ivmesini yakalayan takımlardan birisi oldu. Gelecek sezonda da bunu devam ettirmek isteyen Sivasspor sezona iyi bir şekilde hazırlanıyor.