SİVASSPOR’DA YABANCI TRANSFER RÜZGARI

SİVASSPOR’DA YABANCI TRANSFER RÜZGARI

15 Haziran 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Demir grup Sivasspor yeni sezon hazırlıklarına hızlı bir şekilde başladı.29 Haziran itibari ile kampa gidecek olan Sivasspor takımı yabancı transfer konusunda da atağa geçti. Yeni sezona hazırlanmak ve özellikle Avrupa kupalarında başarılı bir performans sergilemek isteyen Sivasspor takımı onun için çalışmalarına hız verdi.

SİVASSPOR’DA TEKNİK DİREKTÖR DEVAM EDİYOR

Kırmızı beyazlı Sivasspor takımında teknik direktör Rıza Çalımbay bir yıllık daha sözleşme imzaladı. Bir yıl daha Sivasspor takımının başında olacak olan Rıza Çalımbay gelecek sezonda da geçtiğimiz sezon gibi başarılı bir performans sergilemek istiyor. Takımı ile beraber oldukça iyi bir uyum yakalayan Sivasspor aynı performansı ve aynı hissi gelecek sezonda da devam ettirmek istiyor.

Rıza Çalımbay öğrencileri ile beraber iyi bir performans sergiledi. Sezonu beşinci sırada ve 65 puanla tamamlayan Sivasspor takımı bunu hem kendi başarısını hem de teknik direktörüne bağışla. İyi bir takım olan Sivasspor aynı zamanda teknik direktörü ile de iyi bir uyum yakaladı. Özellikle sezonun en yoğun olduğu zamanlarda son haftalarda yorulmadan enerjisi düşmeden ve performansı düşmeden maçtan maça koşan Sivasspor takımı yenilmezlik serisini bir gün bile ara vermedi ve sezonun ortasında başladı yenilmezlik serisine sezonun sonuna kadar devam etti.

Yenilmezlik serisinde Sivasspor takımı kendi kulüp rekorunu kırdı. Bunun dışında rıza Çalımbay yönetimindeki Sivasspor geçtiğimiz sezonun başında Avrupa kupalarında istedikleri gibi bir performans sergileyemediler. Yeni sezonun başında tüm dünyada olduğu gibi çok fazla salgın yaygındı ve Sivasspor oyuncuları da corona virüse yakalandı. Bazı maçlara neredeyse yok denecek kadar yedekle çıkan Sivasspor takımı istedikleri gibi bir Avrupa maçları performansı sergileyemediler.

SİVASSPOR’DA YABANCI OYUNCULAR RADARDA

Demir grup Sivasspor takımında üç yabancı oyuncu şu an transfer gündemini oldukça dolduruyor. İlk olarak zaten devre arası döneminde Beşiktaş’tan transfer edilen ve kiralanan Tyler Boyd. Tyler Boyd Beşiktaş’ta istenilen performansı sergileyememiş olsa da Sivasspor takımında devre arası dönemi itibari ile çıktığı maçlarda oldukça başarılı bir performans sergiledi. Bu yüzden Sivasspor takımı Beşiktaş ile görüşmelere başladı. Oyuncunun bonservisini satın almak isteyen Sivasspor takımı Beşiktaş ile görüşmelere hız vermeye niyetli.