Sivas

Sivasspor’un Kar Neşesi

Sivas’ta son günlerde etkili olan kar yağışı beyaz bir Sivas görüntülerinin ortaya çıkmasını sağladı. Kar yağışı ile 50 santimetreyi bulan kar kalınlığı Sivas’ta yaşayanların kar manzaralarını doyasıya seyretmesine ve kar ile oynamalarına fırsat verdi. Sivas’ta yarım metreyi bulan kar kalınlığı Sivasspor’un da antrenman yapmasını engellese de Sivassporlu futbolcular kar ile eğlenceli vakit geçirdiler.

13 Şubat Perşembe günü (bugün)Antalyaspor ile Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında karşılaşacak olan Sivasspor bu maça hazırlanıyor Maçın hazırlıklarını Demir grup Sivasspor Tesislerinde yapan futbolcular antrenmana geldiklerinde sahanın karla kaplı olduğunu görünce kar kaplı sahada antrenman yapmaya çalışırken kar ile oynamayı da ihmal etmedi. Antrenman sırasında da kar yağışı devam etti ve futbolcular kar yağışı altında adeta çocukluklarına döndü.

Antalyaspor da Kar Yağışından Etkilendi

Sivas’ta etkili olan kar yağışında Sivasspor’un rakibi Antalyaspor da etkilendi. Akdeniz ekibi maç için Sivas’a gelirken Antalyaspor’u taşıyan uçak kar yağışı sebebiyle Sivas Havalimanı’na iniş yapamadı. Uçak Sivas Havalimanı’na iniş yapamayınca Kayseri Havalimanına indi ve Antalyaspor kara yolu ile Kayseri’den Sivas’a geldiler.