SON DAKİKA / MESUT ÖZİL FENERBAHÇE’DE

Mesut Özil’in transfer haberi dünden bugüne tüm spor sitelerinde ve sosyal medyada öne çıkan haberlerden biri. Transfer haberinin hayal olmasını bile zevkle izleyen taraftarlar bunun gerçek olması ile havalara uçtu. Arsenal ile anlaştı ve Mesut Özil artık sarı lacivert forması giyecek.

Alanyaspor maçını 2-1 yendikten sonra sahadan çıkmadan basın mensupları ile konuşan Erol Bulut mesut Özil hakkında kesin bir şey şu an diyemem takıma geldiği zaman açıklamalarımı yaparım diyerek konuyu geçiştirdi ve kesin bir şey söylemedi.

ARSENAL KOLAYLIK SAĞLADI

İngiliz takımı Arsenal‘ın Mesut Özil’in transferi konusunda oldukça kolaylık sağladığı biliniyor. Arsenal’ın teknik direktörü Mikel Arteta Alman asıllı oyuncu Mesut Özil’in takıma olan bağlılığından ve performansından son dönemlerde oldukça muzdaripti.

Türkiye basını kadar İngiliz basınında da bu transfer iddiası çok fazla gündeme geldi. Arsenal mesut Özil’in astronomik fiyatta olan maaşının bir kısmını 6 aylık bir süre ile Fenerbahçe‘ye ödeyebileceklerini söyledi.

Fenerbahçe yönetimi uzun görüşmeler, teklif üstüne teklifler sunduğu Mesut Özil’i takımında görmeyi çok istiyordu ve kesenin ağzını açtı. Mesut Özil Fenerbahçe ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladı.

10 NUMARA’YA RÖTARLI KAVUŞMA

Fenerbahçe forması giyerken 10 numara ile oynamak istediğini dile getiren Mesut Özil istediği numaraya ancak gelecek sezon kavuşabilir. 3 sezon üst üste Real Madrid’de giydiği 10 numara ile Türkiye’de ter dökmek isteyen Özil yeni sezonda 10 numaralı formasına kavuşacak.

10 numaralı forma şu anda Samatta’nın forması. Türkiye Futbol Federasyonu Sportif Ekipmanları Kanunu kapsamında da formadaki numarayı taşıyan oyuncu sezon ortasında takımdan ayrılmadığı ve başka bir takıma transfer olmadığı sürece başka bir oyuncuya numara devri yapılması söz konusu değil.

Samatta sezon sonuna kadar 10 numara formasını giyecek ama yeni sezonda 10 numara yeni ve gözde transfer Mesut Özil’in olacak. Mesut Özil yarım sezon memleketi Zonguldak’ın plaka kodu olan 67 numaralı forma ile sahada Fenerbahçe’yim temsil edecek.

Taraftarlar ve futbol camiasında 23 numarayı alır diye düşünülürken 10 numaraya karşı olan duygusal bağı 23’ün önüne geçti. Sezon sonuna kadar 67 numara ile ter dökecek olan Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye uğur getireceğine inanılıyor.