Son Haftalarda Sallatılı Performans Sergileyen GZT Giresunspor ve Hatayspor Karşılaşacak

Süper ligin 19. Haftasında son 2 maçından da mağlubiyet ile ayrılan Hatayspor ile son milli ara sonrasında önemli bir çıkış elde eden ve son 4 maçta ise bir galip bir mağlup olan GZT Giresunspor karşı karşıya gelecek. İki takım GZT Giresunspor’un ev sahipliğinde Giresun Çotanak Stadyumunda 25 Aralık Cumartesi günü saat 16:00’da karşı karşıya gelecek.

İki takım daha önce 14 maçta karşı karşıya gelmişti. GZT Giresunspor’un ev sahipliğinde daha önce 7 maçta karşı karşıya gelmişti. GZT Giresunspor iç sahada rakibine karşı daha çok galip gelmeyi başardı ve iç saha avantajını iyi kullanabildi. Ev sahibi ekip 4 maçtan galibiyet ile ayrılırken Hatayspor 2 maçtan galibiyet ile ayrıldı ve 1 maçtan da takımlar 1’er puana razı geldi ve beraberlik ile ayrıldı.

GZT Giresunspor 18 haftalık dönemde 6 kez sahadan galibiyet ile ayrılırken 4 maçtan da beraberlik ile ayrıldı ve 8 maçtan ise mağlubiyet ile ayrıldı ve toplamda bu performansı ile 22 puan toplamayı başarabildi. 22 puan ile GZT Giresunspor 13. Sırada yer alıyor. GZT Giresunspor sezonun başında oldukça kötü performans göstermiş olsa da şu anda ligde en az gol yiyen takımlar arasında yer alıyor.

Hatayspor ise sezon başında oldukça başarılı performanslar sergilese de son haftalarda istenilen performansları sergileyemiyor tabi bunun yanı sıra şanssızlıklarda buna etki etmedi demek hiç yanlış olmaz. Hatayspor 9 maçtan galibiyet ile ayrılırken 2 maçtan da beraberlik ile ayrıldı ve 7 maçtan ise mağlubiyet ile ayrıldı. 29 puan toplayan Ömer Erdoğan’ın öğrencileri bu performansları ile 6. Sırada yer alıyor.

GZT Giresunspor İlk Devrenin Son Haftasında Hatayspor’u Ağırlayacak

GZT Giresunspor sezonun genelinde iyi bir savunma takımı olarak dikkat çekiyor. Bu sezonun ilk 4 haftasından 4 mağlubiyet ile ayrılırken ilk puanı ile 5. Haftada ilk golünü ise 6. Haftada atabildi. GZT Giresunspor ilk haftalardaki bu performansa rağmen Teknik direktör Hakan Keleş’in önderliğinde ilk 11’in önemli bazı parçaları kiralık olmasına rağmen takımı ayağa kaldırmayı başardı ve bu başarısız sezon başlangıcının ardından ilk devrenin ikinci yarısın da oldukça başarılı performans sergiledi.

Bu sezon yalnızca 18 gol yiyen GZT Giresunspor sadece kalesinde gördüğü gollere baksa herhangi biri ilk 5’te yer aldığını düşünür fakat 13. Sırada yer alıyor. Bunun en temel sebebi ise GZT Giresunspor’un yakaladığı pozisyonları gole çevirmekte zorlanıyor ve yalnızca 19 gol atarak en az gol yiyen takımlardan olduğu gibi en az gol atan takımlardan da bir tanesi.

Hatayspor Lige Fırtına Gibi Başlasa da Son Dönemde Kötü Sonuçlar Aldı

Ligimizin genç teknik direktörlerinden Ömer Erdoğan yönetiminde sezonun ilk 11 maçında yalnızca 2 mağlubiyet ve 2 beraberlik ile ayrılırken 7 maçtan ise galibiyet ile ayrıldı. Son 7 maçta ise yalnızca 2 galibiyet elde ederken 5 mağlubiyet elde etti ve ilk 11 haftadaki aldığı kötü sonuçlardan kat kat fazlasını aldı.

Son haftalardaki bu performansın hem takımın oyununun çözülmesi hem de takımdan bazı oyuncuların sakatlık ve cezalara kurban verilmesi demek yanlış olmaz.