Son Haftaların Formda Ekiplerinden Çaykur Rizespor ve Gaziantep FK Karşılaşacak

Son Haftaların Formda Ekiplerinden Çaykur Rizespor ve Gaziantep FK Karşılaşacak

25 Aralık 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper ligin 19. Haftasında son 3 maçta 2 galibiyet 1 beraberlik almış olan 2 takım karşı karşıya gelecek. Bunun yanı sıra Çaykur Rizespor iç sahada oynamış olduğu son 5 maçta mağlubiyet almadı hatta 5 maçın hepsinden de galibiyet ile ayrıldı. Gaziantep FK ise deplasmanda bu sezon boyunca çıkmış olduğu maçlardan yalnızca 2 puan kazanmayı başardı. Son dönemde performansını arttırmış olan 2 takımın oynayacağı karşılaşma Çaykur Didi Stadyumunda 26 Aralık Pazar günü saat 13:30’da hakem Cüneyt Çakır yönetiminde oynanacak.

Çaykur Rizespor bu sezona oldukça kötü bir giriş yapsa da Hamza Hamzaoğlu’nun göreve gelmesinin ardından performansını arttırmayı başardı ve son sıradan aldığı takımı neredeyse küme düşme potasından çıkartmayı başaracak. 18 maçta Çaykur Rizespor 5 galibiyet elde ederken 2 maçtan ise beraberlik ile ayrılmıştı ve 11 karşılaşmada ise mağlup olmuştu. Bu performans ise 17 puan toplayan Hamza Hamzaoğlu’nun öğrencileri 17. Sırada yer alıyor bu maçtan galibiyet ile ayrılması durumunda devre arasına gidilirken küme düşme potasından kurtulmuş bir şekilde görebiliriz.

İç sahada göstermiş olduğu önemli performansı ile Gaziantep FK 18 maçta 7 galibiyet elde ederken 5 maçtan da beraberlik ile ayrıldı ve 7 maçtan ise mağlubiyet ile ayrıldı. Teknik direktör Erol Bulut’un takımı 25 puan toplarken süper ligde şu anda 11. Sırada yer alıyor.

İki takım daha önce Çaykur Rizespor’un ev sahipliğinde 8 mücadelede karşı karşıya gelmişti. Çaykur Rizespor bu maçlarda daha çok galip ayrılırken ev sahibi ekip 4 kez sahadan galibiyet ile ayrıldı. Aralarındaki 2 maçtan kazanan çıkmazken 2 maç ise Gaziantep FK’nın galibiyeti ile sonuçlanmıştı. Geçen sezonki aralarındaki son 2 maçta ise 2 maçtan 2’sinide kazanmayı başardı ve iki maçta bol gollü olmuştu.

Çaykur Rizespor İç Sahada 5 Maçlık Seri Yakaladı

Çaykur Rizespor Bülent Uygun yönetiminde sezon başında oldukça kötü bir giriş yapmıştı. Bu dönemdeki 6 maçta 5 mağlubiyet alan karadeniz ekibi yalnızca 1 beraberlik alabildi. Kendi kurduğu kadro ile bu kadar başarısız bir dönem geçirilmesinin ardından Bülent Uygun ile yollar ayrılmış teknik direktörlük koltuğuna daha önce bir sezonda 3 kupa birden kazanma başarısı gösteren nadir teknik adamlardan Hamza Hamzaoğlu göreve getirildi.

Hamza Hamzaoğlu’nun teknik direktörlük koltuğuna geçmesinin ardından iç sahada Galatasaray’a karşı 2 – 3 mağlup olmuştu. Bu maç sonrasında 5 kez iç sahada mücadele eden Çaykur Rizespor bu maçların tümünde galip gelmeyi başardı ve oldukça önemli bir seri yakaladı iç sahada oynadığı bu maçlarda 15 puan toplamayı başardı ve bu sezon genelinde toplamış olduğu 17 puanın çoğunluğu iç sahada geldi.

Gaziantep FK Deplasmanda Galibiyet Sevinci Yaşayamadı

Gaziantep FK deplasmanda oynadığı 9 maçta herhangi bir galibiyet sevinci yaşayamadı ve bu 9 maçta yalnızca 2 beraberlik alabildi ve 7 maçtan ise mağlubiyet ile ayrıldı. İç sahada göstermiş olduğu bu başarılı performansı sonlanırsa deplasmanda galibiyet elde etmeye alışması gerekiyor.

Sürekli deplasmanda kaybedilmesi de bir noktada takımdaki moralleri bozacak iç sahaya da yansıyacaktır.