sosyal medya

Sosyal Medya Futbolu Bıraktırdı

Hayatımızın parçası gibi görünen internet ve sosyal medya olumlu olarak da olumsuz olarak da hayatımızı etkiliyor. İngiliz kaleci Ted Smith de sosyal medya yüzünden futbol kariyerini noktaladığını açıkladı. İngiliz Premier Ligi takımı Tottenham’ın menajeri Mourinho’nun yeni sezonda transfer etmek istediği 24 yaşındaki kaleci sosyal medyada kendisi ile yapılan eleştiri ve yorumların hayatını olumsuz etkilediğini söyledi.

En son Yeni Zelanda takımı olan Southend United’da forma giyen ve Temmuz 2019’da bu kulüpten ayrılan Ted Smith’in şu an bir kulüple sözleşmesi bulunmuyordu. Başarılı kalecinin 18 ay süren bir sakatlık dönemi olmuş ve bu sürede 18 ay boyunca futbol oynayamamıştı.

‘’Hayatım Futboldan Değerli Değil’’

Ted Smith maçlardan sonra sosyal medyada kendisi için neler yazıldığına baktığını ve bunu yapmadan duramadığını, kendisi ile ilgili olumsuz yorum/eleştirilerin etkisinden kurtulamadığını hayatının kötüye gittiğini anlattı. Genç kaleci bu konu ile ilgili olarak psikoloğa gittiğini ve profesyonel bir yardım aldığını da vurgulayarak yine de içinden çıkılmaz bir duruma girdiğini, bu durumda alacağı en mantıklı kararın futbolu bırakmak olduğunu ifade etti.

Ted Smith son olarak futbolun hayatından daha değerli olmadığını ve kendisi gibi bir sorun yaşayanları da uyardı.