SPOR DOLU YIL

2020’nin ne kadar gitmesini beklediysek 2011’nin gelmesini de o kadar bekledik. Her alanda olduğu gibi sportif anlamda da felaket bir yıl oldu 2020.

Avrupa şampiyonası başta birçok organizasyonun ertelenmesi, maçların seyircisiz oynanması ve sporcuların hayatlarını kaybetmeleri derken felaket sporseverleri de ciddi şekilde etkiledi.

Dileriz 2020’de uzak kaldığımız her spor organizasyonuna en yakından şahit olur dilediğimiz ve özlediğimiz heyecana kaldığımız yerden devam ederiz.

2020’de yapılması beklenen organizasyonların ertelenmesi ile bizleri 2021 spor dolu bir sene olarak karşılıyor. Gelin hep birlikte bu yıl hangi sportif etkinliklerin olacağına bakalım

2021 SPOR TAKVİMİ

Öncelikle Ocak ayı gerek ülkemiz gerekse Avrupa maçlarının yoğun fikstürde oynanacağı bir ay olacak. Ocak ayının ardından Şubat bizleri tenisle karşılıyor.

8-21 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan Avustralya Açık Tenis Organizasyonu’nda ünlü raketler boy gösterecek.

2020’de 9 yıl aranın ardından İstanbul’un da ev sahipliği yaptığı Formula 1 Mart ayında başlayacak. 21 Martta gerçekleşecek yarışa Avustralya ev sahipliği yapacak.

İngiltere kadınlar futbolunun en üst düzey turnuvası olan Women’s FA Cup finali ise 22 Mayıs’ta Wembley’de oynanacak.

Gelelim bizi ilgilendiren spor etkinliklerine. 2005’te efsane Milan-Liverpool Şampiyonlar Ligi Finali’ne ev sahipliği yapan İstanbul 2020’de bu organizasyona bir kez daha ev sahipliği yapacaktı ancak virüs nedeniyle ev sahipliği 2021’e ertelendi. 29 Mayıs’ta oynanacak finale yerli yabancı birçok turistin akın etmesi bekleniyor.

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği EURO2020 de virüs sebebiyle 2021’e ertelendi. Sakat oyuncularımızın çokluğu sebebiyle ertelenmeyi memnuniyetle karşılayan Milli Takım Teknik Heyeti şu aralar formsuz olsa da bizler bu turnuvadan ve ‘Bizim Çocuklar’dan son derece umutluyuz.

Bisiklette bir numaralı organizasyon olan Tour De France 26 Haziran’da gerçekleşirken bu tarihten 2 gün sonra da Wimbledon Tenis Şampiyonası gerçekleşecek.

Ayrıca 2020 Olimpiyatları da 2021’e ertelenmişti. Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılması planlanan organizasyon için Aralık’ta yayınlanan habere göre bütçe artışı yapılmıştı. 23 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olimpiyat oyunları spor dünyasına yeni bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor.

TOKYO’DA TEKNOLOJİ

Hepimizin merakla beklediği Tokyo Olimpiyat Oyunları seyirciler ve televizyon başında izleyenler için bazı yeniliklere sahne olacak.

Robotların ve yüz tanıma sisteminin ilk kez kullanılacağı spor organizasyonu olacak olimpiyatlar için şimdiden herkesi merak sarmış durumda. Robotlar gelen misafirler için adeta ‘ev sahibi’ görevi görüp onlar için hizmette bulunan makine konumunda olacak.

Bizler de umuyoruz ki 2020’de hasret kaldığımız spor etkinliklerine bu kez seyirci kalmayalım bu heyecana yakından tanık olalım.