Türk askerimiz

Spor Dünyasından Şehitlerimize Minnet ve Saygı

27 Şubat Perşembe akşamı İdlib’de Türk askerimiz Suriye rejim güçleri tarafından düzenlenen saldırısı sonrası 33 askerimiz şehit oldu. Bütün ülkemizi üzen ve yasa boğan bu acı haber spor camiasında da üzüntüye neden oldu. Futbolda Türkiye Futbol Federasyonu ile Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor kulüpleri başta olmak üzere Süper Ligde mücadele eden spor kulüpleri başsağlığı ve yaralı askerlere geçmiş olsun mesajı yayınladılar.

Türkiye Futbol Federasyonu yayınladığı mesajda 33 askerin şehit haberini almanın üzüntüsünü yaşadıklarını ve ölen askerler minnetlerini dile getirerek şehit ailelerine başsağlığı diledi ve yaralı askerlere de geçmiş olsun dileğinde bulundular.

Türkiye Basketbol Federasyonu da bu acı haber ile ilgili yayınladığı mesajda derin üzüntülerini dile getirerek şehit askerlerimize rahmet dileyerek ailelerine ve Türk milletine başsağlığı dileğinde bulunarak yaralı askerlere acil şifalar diledi.

Türkiye Voleybol Federasyonu da mesajında tüm ülkeyi sarsan 33 şehidimize rahmet dileyerek acılı ailelerine başsağlığı diledi yaralı askerlerimize de geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Yabancı Sporculardan Mesaj

Diğer spor branşlarının federasyonları ve spor kulüpleri de bu acı günde üzüntülerini anlatan mesajları yayınladılar. Federasyonlar haricinde sporcular da başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini yayınladıkları mesajla ilettiler. Sadece Türk sporcular değil ülkemizde forma giyen yabancı futbolcular da bu acı günde Türkiye’nin yanında olup taziye mesajı yayınladılar.