Sporcuların Ev Paylaşımları

Corona virüsü covid 19 dünyada ve Türkiye’de durdurulamayan bir hızla yayılmaya devam ediyor. Virüsün aşısının ve ilacının henüz bulunamamış olması yayılmasının ve sebep olduğu ölümlerin önüne geçilememesinin sebebi oldu. Corona virüsünden korunmak için en güvenli yolun evde kalmak ve sosyal mesafe kurallarına uymak olduğu uzmanlarca her an tekrarlanıyor.

Virüs sebebiyle Türkiye’de ve dünyada bütün maçlar ve spor faaliyetleri ertelendi. Sporcular ve futbolcular da corona virüsünden korunmak için evden çıkmıyorlar. Sosyal medya hesaplarından evde vakit geçirdikleri anları paylaşan sporcular sporseverlerin ilgisini çekiyor.

Garajı Yüzme Havuzuna Çevirdi

Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan sosyal medya hesabından evde yaptığı antrenman fotoğrafını paylaşırken fotoğrafta Ozan Tufan’ın köpeği Pudi’nin de sevimli hali göze çarpıyor. Fransa ligi takımlarında Lille’de forma giyen futbolcumuz Yusuf Yazıcı ise bıyık bıraktı ve bu yeni imajını takipçilerinin oylamasını istedi.

İngiliz bisiklet sporcusu Chris Froome ise 10 ay önce ciddi bir kaza geçirmiş ve uzun süre bisikletinden ayrı kalmıştı. Kaza sonrası uzun bir iyileşme süreci geçiren Chris Froome eski formuna kavuşmak için antrenman görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Corona virüsü sebebiyle antrenman konusunda sıkıntı çeken olimpiyat şampiyonu İngiliz triatlon yüzücü Alistair Brownlee evinin garajını yüzme havuzuna çevirdi ve burada yüzme antrenmanlarına başladı.