SPORTİNG DEPLASMANINDA BEŞİKTAŞ 3 PUAN ARAYACAK

Siyah beyazlı takım Beşiktaş Şampiyonlar Ligin’ de 4. Karşılaşmasında Portekiz ‘ de Sporting Lizbon ile karşı karşıya gelecekler.

Beşiktaş karşılaşma öncesi sakat oyuncular ve süper lig’ de üst üste 3 deplasmanda da kaybedilen puanlar sonrası zorlu deplasmanda işleri hiç’ de kolay olmayacak. İlk karşılaşmada rakip Sporting Lizbon ile 4 – 1 ‘lik skor ile siyah beyazlı takım sahadan mağlup olarak ayrılmışlardı.

BEŞİKTAŞ İÇİN AVRUPA’DA DEVAM TAMAM MAÇI

Beşiktaş Şampiyonlar Ligin’ de bu sezon çıktığı ilk üç karşılaşmadan da puan alamayarak ayrılan takım Avrupa da yoluna devam etmek istiyorlarsa zorlu Portekiz deplasmanın da Lizbon’ u muhakkak üç puan ile geçmeleri gerekiyor.

Grupta bir üst tur için iki takım Sporting Lizbon ve Beşiktaş arasında grupta 3. Lük için kıyasıya bir mücadele olacağı kesindi. İlk karşılaşmada alınan kendi sahasında 4 – 1 ‘lik mağlubiyet siyah beyazlı takımın işini bir hayli zorlaştırsa da son maça kadar Avrupa umutlarını korumak isteyen Beşiktaş mutlak üç puan istiyorlar.

Zorlu karşılaşmada siyah beyazlı takım ilk üç maçında ki gibi aynı hata ile başlayacak olur ise kendi sahasında özellikle rakipleri ile başa baş oynamak istedikleri anca rakip çok hızlı bir sekilde ilk maçta gördüğümüz gibi faturayı kesiyor. Başa baş çarpışmak yerine daha kontrollü alnını iyi savunan rakibe önce savunmada geçit vermeyerek sonrasında hücum anlamında takımını ileri de doğru işleri yapması gerekecek. Hücum ağırlık lı rakibine önde saldıran baskı pres tamam bunları çok iyi yaptılar ancak savunmada ki zaafları rakip Sporting Lizbon hemen çok ağır bir şekilde cezayı kestiğini ilk karşılaşmada çok net gördük.

Takımda sakat oyuncular olarak son Hatayspor maçında sakatlanan Santrafor M. Batsuayi ile V. Rosier ‘ de zorlu Lizbon maçında olmayacakları söyleniyor. Tedavisi süren Bosnalı yıldız Miralem Pjanic’in de Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının kadrosunda yer alması beklenmiyor.

Siyah beyazlı takım da moraller de pek de iyi değil Süper lig’ de son Hatayspor karşılaşmasında kötü bir performans sergileyen takım lig’ de de üst üste üç deplasman maçından da mağlubiyet ile ayrıldılar.

SPORTİNG LİZBON BİR ADIM ÖNDE

Rakip Sporting Lizbon bu sezon lig de yeniliğiz olarak yoluna devam ediyorlar. Lig de 10 karşılaşmaya çıkan Sporting Lizbon sadece iki kez beraberlik ile ayrılan takım henüz maç kaybetmediler. Kendi liglerinde 26 puan ile lider Porto ile aynı puanda olan Sporting Lizbon ikinci sırada yer alıyorlar.

İlk karşılaşmada oldukça hızlı bir geçiş oyunu içinde olan Sporting Lizbon duran toplarda da ne kadar etkili ve rakiplerini çok iyi analiz ettiklerini unutamamak lazım. Hücumda en tehlikeli oyuncuları olarak da Paulinho ya çok dikkat edilmesi gerekirken oyun anlamında da ilk maçta ki gibi gollü bir maç bekliyor olacağız.