Stefan Kuntz’un Yardımcılığına 3 Türk Aday

Stefan Kuntz’un Yardımcılığına 3 Türk Aday

17 Eylül 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Şenol Güneş’in görevden ayrılmasından sonra konuşan Başkan Nihat Özdemir, listede bir isim olduğunu söylemişti. Son günlerde Güneş’ten boşalan koltuk için Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın ismi medyada yerini sıkça alsa da listenin en başında Alman teknik adamın olduğu ortaya çıkmıştı. Almanya U21 takımını çalıştıran Stefan Kuntz ile anlaşıldı ve yardımcısının kim olacağı merak konusu oldu.

Alman Çalıştırıcı ve Yardımcılarının Açıklanması Bekleniyor

Futbol kariyerine Almanya altyapısından yükselerek başlayan ve şu anda TFF yöneticisi olan Hamit Altıntop’un Almanya bağlantılarını kullanarak 58 yaşındaki Alman teknik adama teklif götürdüğü ve tarafların el sıkıştığı,  işin imzaya kaldığı öğrenilmişti. 

Alman teknik adam için kararını olumlu yönde veren Başkan Nihat Özdemir, Alman çalıştırıcıya 3 yıllık sözleşme önermesi bekleniyor. Tecrübeli çalıştırıcı görüşmeler için İstanbul’a geldi ve Riva tesislerini gezdikten sonra imzayı attığı söyleniyor. Alman teknik adam kendi ekibinin yanında Türk yardımcı hoca istediğini TFF yönetimine bildirdi. Kuntz’un yardımcılığını yapması için Türk pasaportlu antrenörlerle görüşmeler başlandı.

Ekim ayında Dünya Kupası için kritik karşılaşmalar oynayacak olan takım için Kuntz’un yardımcılarının bir an önce belirlenmesi gerekiyor. Alman ekolüne hakim Türk antrenörlerle anlaşmak isteyen TFF yönetimi, Tayfun Korkut, Mustafa Doğan ve Tayfur Havutçu isimlerini gündeme aldı. Üç çalıştırıcı ile temaslar kuruldu. Yakın zamanda Alman teknik adamın ve yardımcılarının açıklanması bekleniyor

Kuntz 2 Kez Avrupa Şampiyonu Oldu

2016-17 ve 2020-21 sezonlarında Almanya U21 takımıyla Avrupa Şampiyonu olan Stefan Kuntz, birçok Alman yıldızın gelişiminde de katkıda bulunmuştu. Almanya U21 takımının başında 53 maça çıkan 58 yaşındaki teknik adam, 38 galibiyet, 7 beraberlik ve 8 mağlubiyet alarak gösterdiği başarılı performansla uzun süredir burada kalıcı olmayı başardı. 

Takımının başında çıktığı 53 maçta 2.28 gibi oldukça yüksek bir maç başı puan ortalaması yakalamayı başaran Alman teknik adam, geçen sezon  geçici olarak Almanya A Milli takımının başında da yer aldı. A Milli takımıyla 3 maça çıkan tecrübeli teknik adam, 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Ekim ayında, Dünya Kupası için kritik maçlara çıkacak olan Türkiye A Milli Takımının yeni hocası Stefan Kuntz’un açıklanması bekleniyor.