Stephen Curry Tarihi Anlaşma ile Golden State Warriors’ta Kaldı

NBA takımlarından Golden State Warriors, yıldız oyuncusu Stephen Curry ile tarihi bir teklifle yeniden anlaştı ve dört yıllık bir kontrata imza attı. ABD’li oyuncu Stephen Curry, önümüzdeki dört sezon için 215 milyon dolar alacak.

Golden State Warriors’un zaferlerinde kilit isim konumunda olan basketbolun süperstarı Stephen Curry, takımı ile olan kontratını dört sene daha uzatmayı kabul etti. Amerikan Basketbol Ligi tarihinde, iki defa 200 milyon doların üstünde kontrat imzalayan ilk oyuncu olan Curry, tarihe geçti.

Yeni başlayacak 2021 – 2022 sezonunda 45.8 milyon dolar kazanacak olan Stephen Curry, yeni imzaladığı tarihi anlaşma ile birlikte beş senenin sonunda 261 milyon dolar kazanmış olacak.

Üç Kez En Değerli Oyuncu Seçildi

NBA’in başarılı takımlarından Golden State Warriors, 2015 – 2019 yılları arasında üst üste beş kez final oynamayı başarmış ve tam üç kez şampiyon olabilmişti. Stephen Curry’nin takımının bu başarısında kilit bir rol oynadığı kabul ediliyor. Curry aynı zamanda iki kez sezonun en değerli oyuncusu (MVP) seçilmişti.

Geçen sezon en değerli oyuncu sıralamasında üçüncü sırada yer alan Stephen Curry, sezonu 32 sayı, 5.8 asist ve 5.5 ribaund ortalamaları ile tamamladı. Ancak geçen sezon Golden State Warriors, playoff’lara kalamamıştı.

14 Mart 1988 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde doğan Stephen Curry, babasının da profesyonel basketbolcu olması sonucu spora oldukça küçük yaşlarda başladı. Profesyonel basketbola adım attığı 2009 senesinden beri Golden State Warriors’tan başka bir takımda forma giymedi.

NBA ve Golden State Warriors ile ilgili en güncel haberleri sportakvimi.net‘ten takip edebilirsiniz.

Dünya Şampiyonluklarında Payı Var

NBA ligindeki başarılarının yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri Erkekler Basketbol Milli Takımı oyucusu da olan Stephen Curry, 2007 yılında FIBA U19 Dünya Şampiyonası’nda ülkesinin gümüş madalya almasına katkıda bulundu.

2010 yılında Türkiye’de düzenlenen FIBA Dünya Şampiyonası’nda hiç maç kaybetmeden finale ulaşıp dünya şampiyonu olan ABD’li takımın içinde yer aldı. 2014 Dünya Kupası’nda yine yenilgisiz finale ulaşan takımı için son maçta 10 sayı kazandırarak yine şampiyonluğa ulaşmalarında etkili oldu.