ŞUBAT 2022 SPOR TAKVİMİ OLDUKÇA KABARIK

Spor dünyasının hareketli ve bir o kadar da heyecanlı geçen günlerinde yeni yılın ikinci ayında da hareketli günler durmuyor ve artarak devam ediyor. Şubat 2022’de spor takvimi bünyesi oldukça dolu. Çok fazla etkinlik seçeneği olmasa da kendi alanlarında oldukça yoğun geçecek olan spor takviminde heyecanlı anlara ve dakikalar Şubat 2022’de de devam edecek.

Spor Toto Süper Lig’de derbi heyecanı şubat ayında yok fakat bu sefer derbi rotası Spor Toto 1. Lig’e çevriliyor. Ankara derbisini bu sezon Spor Toto Süper Lig’de değil 1. Lig’de izleyeceğiz. Statlarında tam kapasite olacağı Şubat 2022 tarihinde Ankara sokakları ve Ankara Stadı’nda heyecan oldukça yüksek olacak.

Avrupa Basketbol Şampiyonası, Euroleague’nin Şubat ayında devam eden maçlarına ek olarak tüm dünyanın özellikle de Amerika’nın en sevilen spor etkinliği Super Bowl’da ertelenmişti ve Şubat 2022 Spor Takvimi’nde yerini aldı bile. Super Bowl hem görkemli maçı ve organizasyonu hem de sahne alan sanatçılar ve gösterileri ile her sene heyecanla beklenen ve insanları ekran başına toplayan bir spor organizasyonu.

2021 Spor Takvimi etkinliklerine buradan ulaşabilirsiniz. 2022 Ocak ayı Spor Takvimi’ne de hemen buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Spor ve sağlık dolu bir Şubat 2022 herkesin olsun!

ŞUBAT 2022 SPOR TAKVİMİ OLDUKÇA KABARIK

12 OCAK – 8 ŞUBAT 2021 ARA TRANSFER DÖNEMİ

Spor Toto Süper Lig’de devre arası transfer dönemi ikinci yarının başlamasından 5 gün sonra başlayacak. 7 Ocak 2022 tarihinde Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısı başlayacak ve tam 5 gün sonra da neredeyse bir ay sürecek olan devre arası transfer dönemi başlayacak.

Tüm takımlar bu devre arası transfer dönemini iyi bir şekilde değerlendirmek istiyor. Yaz transfer dönemine kadar olan süreçte takımlar başka oyuncu değişikliğine gidemeyecekler. Bu yüzden her takım aslında devre arası transfer dönemine kalmadan plan ve programlarını ilk çeyrek tamamlandıktan sonra yapmaya başladı.

Bazı oyuncular gidecek ve bazı oyuncular da takımlara yeniden dahil olacak. Ara transfer dönemi gelmeden önce takımlar kesin gözüyle baktıkları oyuncular ile Kasım 2021 itibariyle imza toplantılarını gerçekleştirdi. Özellikle transfer döneminde oyuncuların akılları karışmasın ve öncelik onlarda olsun diye erkenden atılan bu adımlar takımların ve oyuncuların devre arası transfer dönemini daha rahat geçirmelerini sağlayacak.

7 Ocak 2022 itibariyle Spor Toto Süper Lig 20. hafta maçıyla kaldığı yerden devam edecek. Devre arası transfer dönemide maçların ve puanların en heyecanlı olduğu dönemde gerçekleşecek. İlk yarıda alınan puanların önemi ikinci yarıdaki performansı çok etkiliyor.

Süper Lig takımları devre arası transfer döneminde kendilerine yük olan oyuncuları geride bırakıp onlara puan kazandıracak oyuncu ve oyuncularla yollarına devam edecekler.

ŞUBAT 2022 SPOR TAKVİMİ OLDUKÇA KABARIK

6 ŞUBAT 1. LİG’DE ANKARA DERBİSİ

Bu sezon her iki güçlü ve köklü Ankara takımını Spor Toto 1. Lig’de izliyoruz. Bu sezon Ankara derbisinin ikincisi de ikinci yarı oynanacak. 6 Şubat Pazar akşamı Gençlerbirliği ve Ankaragücü takımları karşı karşıya gelecek. Oldukça heyecanlı bir maç olacak.

Her iki takımda geçen sezon Spor Toto Süper Lig’den düşmüş olsalar da özellikle Ankaragücü takımı bu sezon çok başarılı bir lig performansı geçiriyor. Bu sezon her iki güçlü Ankara takımının hedefi puanları toplayıp tekrardan Spor Toto Süper Lig’e geri dönmek.

Ankara derbisinin biletleri henüz satışa çıkmadı fakat ilk dakikalardan tükeneceğini çok rahat söyleyebiliriz. Gençlerbirliği ve Ankaragücü maçı oldukça heyecanlı ve bir o kadar da keyifli anlara ev sahipliği yapacak. Taraftarların keyif alacağı ve centilmen bir maç olmasını diliyoruz.

ŞUBAT 2022 SPOR TAKVİMİ OLDUKÇA KABARIK

EUROLEAGUE HEYECANI ŞUBAT 2022’DE DE DEVAM EDİYOR

Avrupa Basketbolu için oldukça önemli olan organizasyon EUROLEAGUE‘nin Şubat 2022 elemeleri devam ediyor. Heyecanlı bir maç programı daha Şubat 2022’de basketbol severleri ve takımları bekliyor. Temsilcilerimiz Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’nun Şubat 2022 maçları aşağıdaki şekilde.

1 Şubat Salı 2022 Fenerbahçe Beko – Lyon Villeurbanne 20.45

2 Şubat Çarşamba 2022 CSKA – Anadolu Efes 20.00

3 Şubat Perşembe 2022 – Olimpia Milano – Fenerbahçe Beko 22.30

4 Şubat Cuma 2022 Anadolu Efes – Lyon Villeurbanne 20.30

10 Şubat Perşembe 2022 Olimpiakos – Anadolu Efes 22.00

11 Şubat Cuma 2022 Fenerbahçe Beko – Bayern 20.45

24 Şubat Perşembe 2022 Anadolu Efes – Makkabi Tel Aviv 20.30

25 Şubat Cumartesi 2022 Monako – Fenerbahçe Beko 22.00

ŞUBAT 2022 SPOR TAKVİMİ OLDUKÇA KABARIK

13 ŞUBAT PAZAR GÜNÜ SUPER BOWL HEYECANI VAR

Amerika’nın en önemli spor etkinliklerinden birisi olan Super Bowl tüm dünyada da merakla bekleniyor. Amerika Fubolu ile beraber artık klasikleşmiş hale gelen sahne gösteri ve sanatçı performansları ile Super Bowl oldukça merak edilen ve yapıldığı gün en çok izlenen spor faaliyetlerinden birisi.

Geçen yıl pandemi nedeniyle ertlenmişti ve bu sene 2022 Şubat ayında tüm görkemi ve ihtişamı ile 13 Şubat’ta spor severleri buluşturacak. 13 Şubat için Amerika Futbolu seven herkes Spor Takvimlerine not düşmeyi unutmasın.