SUMUDİCA BELİRSİZLİĞİ SÜRÜYOR

Sözleşme yenileme mevzusunda kulübüyle şimdilik ortak bir noktada buluşamayan Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica geleceğinin belirsizliği sürüyor.

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica takımın başında harikalar yaratırken Kulüp yönetiminden henüz geçerli bir sözleşme teklifi almamasının yanı sıra,

Suudi Arabistan’dan astronomik bir teklif geldiğini açıkladı. Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica’nın takımdan ayrılıp ayrılmayacağı hala merak konusu.

ARAP KULÜBÜNDEN İYİ BİR TEKLİF ALMIŞ

Sezon nihayetinde sözleşmesi bitecek 49 yaşındaki teknik adam, Rumen basınına konuştu. Gaziantep FK ile hemen hemen masaya oturmadığını söyleyen Sumudica 2 futbolcuyu takıma dahil etmek istediğini ancak Gaziantep Futbol Kulübü’nün bütçesinin yetersiz olduğundan bahsederken, bu şartlar altında devam etmesinin zorlaştığını belirtmişti.

Eski ekibi El Shabab’ın ilgisini doğrulayan Rumen teknik adam reddedemeyeceğim bir teklif verdiklerini, Gaziantep Futbol Kulübü’ndeki sözleşmesini tamamlamak istediğini ancak kendisine yapılan teklifin bir hayli fazla olduğunu ifade etti ve gelecek haftaya kadar her şeyin netleşeceğini düşündüğünü belirtti. 

Sumudica yönetiminde Gaziantep Futbol Kulübü, Süper Lig kapsamında yapılan maçlarda 17 haftada toplamış olduğu 31 puanla üçüncü sırada kendine yer buldu.

DAHA ÖNCE AYRILMAK İSTEMİYORDU

Gaziantep Futbol Kulübü ile başarı göstermiş bir grafik ele geçiren Marius Sumudica’nın geleceği merak konusuydu. Süper Lig’in 15. haftasında Gaziantep Futbol Kulübü, iç sahada Aytemiz Alanyaspor’u 3-1 yenik ederek üst üste 4. maçtan da galibiyetle ayrılmıştı.

Maçın peşinden konuşan Marius Sumudica, sözleşmesinin sürem nihayetinde biteceğini hatırlatarak hiç bir idarecinin kendisiyle bu konuda temasa geçmediğini ve bu konuda konuşmak için de hala bekliyor olduğunu belirtirken.

Herkesin kulüpte kalmak istediğini bilmesi gerektiğini söylemişti. Konuyla alakalı konuşan Gaziantep Başkanı Mehmet Büyükekşi ise, Marius Sumudica’nın da kulüpte kalmak istediğini ve yılbaşından sonra Marius Sumudica ile konuşacaklarını belirten bir açıklama yapmış,

Marius Sumudica’nın kalmak istediğine tekrar vurgu yapmıştı. Sözleşme yenileme mevzusunda kulübüyle şimdilik ortak bir noktada buluşamayan Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica geleceğinin belirsizliği sürüyor.

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica takımın başında harikalar yaratırken Kulüp yönetiminden henüz geçerli bir sözleşme teklifi almamasının yanı sıra, Suudi Arabistan’dan astronomik bir teklif geldiğini açıkladı