SÜPER LİG İÇİN İZMİR DERBİSİ

Spor Toto birinci ligin play-off mücadeleleri 22 Mayıs Cumartesi akşamı tamamlandı. Yarı finalin sonucunda iki takım finale yükseldi. İstanbulspor karşısında hata yapmayan ve iki maçı da kazanan Altay ilk finalist oldu. Samsunspor karşısında yine aynı şekilde Altay gibi iki maçı da kazanır ve kayıpsız bir şekilde iki 90 dakikayı tamamlayan Altınordu’da ikinci finalist oldu.

İLK İZMİR TEMSİLCİSİ ALTAY

Spor Toto birincilik de Süper Lig için final karşılaşmasında iki İzmir temsilcisi karşı karşıya gelecek. İlk finalist 22 Mayıs Cumartesi akşamı saat 18:00’de oynanan İstanbulspor ve Altay karşılaşmasındaki Altay oldu. Altay rakibi İstanbulspor’u her iki maçta da yenerek finale rahat bir şekilde adını yazdırdı. 2002-2003 yıllarından bu yana Süper Lig’de performans sergileyemeyen Altay bu sezon Süper Lig heyecanına ve vuslatına çok yaklaştı.

İstanbul sabahı karşısında iki maçta da hata yapmayan Altay Mustafa Denizli yönetiminde oldukça başarılı bir performans sergiliyor. 26 Mayıs Çarşamba akşamı aynı şehirdeki başka bir takım olan Altınordu ile karşı karşıya gelecek olan Altay rakibini yenerek Süper Lig’e yükselmek istiyor.

İZMİR’DEN İKİNCİ FİNALİST ALTINORDU

26 Mayıs Çarşamba akşamı oynanacak olan final maçında ikinci finalist Altınordu oldu. Altınordu 22 Mayıs Cumartesi akşamı saat 21:00’de deplasmanda Samsunspor ile oynadığı maçı kazanarak finale yükseldi. İki maçı da kazanarak rakibi karşısında üstünlük kuran Altınordu her ne kadar rakibi zorlu ve dişli olsa da finale yükselmeyi başarabildin.

Rakibi Samsunspor 70 puanla üçüncü sırada yer alıyordu. Averaj farkından dolayı Samsunspor finalde kesin olarak kendisini görmesine rağmen rakibi karşısında istediği performansı sergile yemedi. Altınordu oldukça başarılı bir performans sergileyerek finale adını yazdırdı. Finalde başka bir İzmir takımı olan Altay ile karşı karşıya gelecek.

1969-1970 yıllarından bu yana Süper Lig’de performans sergileyen Altınordu çok uzun zamandır süper lige özlem duyuyor.51 yıllık süren bu özlemedi indirmek isteyen Altınordu final maçını kazanarak süper lige yükselmek istiyorum. Gelecek sezonda Göztepe ile beraber İzmir’in temsil etmek isteyen altın Ordu 26 Mayıs Çarşamba günü en iyi performansı ile sahaya çıkacak 90 dakikanın sonunda maçı kazanmak istiyor. Sahadan mutlu ayrılmak isteyen Altınordu rakibini izin vermeye niyetli değil. Yeni bir yıllık özlemini dindirmeye çok yaklaşan Altınordu bu şansı kaybetmek istemiyor.

One thought on “SÜPER LİG İÇİN İZMİR DERBİSİ

  1. İzmir ve ege bölgesi için harika bir haber bu. İzmir sonunda Futbolda hak ettiği değere kavuşuyor.

Comments are closed.