covid 19

Süper Lig Takımlarının Corona Virüs Önlemleri

Corona virüsü covid 19 nedeniyle 19 Mart tarihinde ertelenen lig maçlarının haziran ayının ikinci yarısı başlama ihtimali gündeme gelinde Süper Lig kulüpleri antrenman tarihlerini belirlemeye başladılar. Futbol kulüpleri tesislerde antrenmana yapmaya başladılar ve futbolcular ile kampa girdiler.

Takımların tesislerde ve kampta yaptıkları antrenmanlar alışılmış antrenmanlardan tamamen farklı ve corona virüsü önlemlerinin ön planda olduğu antrenmanlar oluyor. Spor kulüpleri ilk olarak futbolcularının sosyal mesafe kurallarına uygun olarak antrenman yapmaları ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıyorlar. Fakat futbol yakın temasın olduğu bir spor dalı olduğu için futbolda sosyal mesafe kurallarının ne derece uygulanabileceği merak ediliyor.

Ayrıca futbol kulüpleri antrenman programına ve kamp programına başlamadan önce futbolcularına covid 19 testi yaptırıyor ve test sonucuna göre antrenmana başlıyorlar.

Top Dezenfekte Edildi

Süper Lig takımı Fenerbahçe de kulübün tesislerinde antrenmanlarına başladı. Fenerbahçe’nin antrenmanı sırasında alınan corona virüsü önlemlerinde ilginç ve traji komik görüntüler de ortaya çıktı. Antrenmanda kullanılan futbol topunun antrenman sırasında dezenfektan ile dezenfekte edilmesi covid 19 riski devam ederken futbol maçlarının başlamasının ne derece güvenli olduğunu düşündürdü.