Wuhan

Süper Lig Takımlarının Covid 19 Paniği

Çin’de Wuhan kentinde 2019 yılı sonunda ortaya çıkan covid 19 Çin’den dünyaya hızla yayıldı. Türkiye’de de 11 Mart tarihinden itibaren yayılmaya başlayan corona virüsü her gün Türkiye’de ve dünyada insanların ölümüne yol açıyor. 19 Mart tarihi de Türkiye’de covid 19 sebebiyle lig maçlarının ertelendiği bir tarih oldu.

Lig maçlarının başlama zamanı merakla beklenirken 12 -13-14 Haziran tarihinde lig maçlarının başlayacağı ve 8 haftada ligin bitirileceği açıklandı. Lig maçlarının başlamasının corona virüsü küresel salgını devam ederken ne derece sağlıklı tartışması yapılırken Süper Lig takımlarında covid 19 vakaları görülmeye başlandı.

Ankaragücü ile Başladı

Lig maçlarının başlama tarihinin açıklanmasının ardından antrenmanlara başlama kararı alan futbol kulüpleri futbolcularına antrenman öncesi covid 19 testi yaptırdılar. İlk olarak Ankara ekibi Ankaragücü kulübünün yaptırdığı test sonucu bir futbolcusunda corona virüsüne rastlandı. Ankaragücü’nün şoku devam ederken Beşiktaş’tan da covid 19 vaka haberi geldi. Beşiktaş’ın yaptığı test sonucu 1 futbolcu ile 1 kulüp çalışanının corona virüsü testi pozitif çıktı.

Son olarak Fenerbahçe2nin yaptırdığı corona virüsü testinde 2 kulüp çalışanında virüse rastlandı. Covid 19 testi pozitif çıkan kişiler karantinaya alındı ve tedavilerine başlandı.

Güncel Yazılar