Süper Lig’de Alt Sıralar Karıştı

Spor Toto Süper Lig’in 25. haftasında ardından son dört sırada yer alan takımlar arasındaki puan farkları birbirine çok yaklaştı.

Sırasıyla İstanbulspor, Giresunspor, Hatayspor ve Ümraniyespor’dan oluşan bu son dörtlüdeki takımlar arasındaki puan farkları iki ve üç puan. Ligin son sırasında demir atmış takım olan Ümraniyespor 21 puanda yer alırkenlikten çekilmek durumunda kalan Hatayspor 23 puanla 18. sırada 23 puanla olan Giresunspor ise 17. sırada İstanbulspor ise 24 puanla 16. sırada yer alıyor.

Sivasspor yine 24 puanla 15. sırada yer alıyor. İstanbulspor son olarak 25. haftada kendi evinde Sivasspor mağlup etmiştir. Bu karşılaşmanın ardından üç puan alan İstanbulspor 24 puana yükseldi ve eleme potasından çıkmaya çok yaklaştı.

Süper Lig’de Takımlar Arası Puan Yakın

25 puanla Kasımpaşa 14. sırada yer alırken yine 25 puanla Ankaragücü 13. sırada ve ligden çekilmek durumunda kalan bir diğer takım ise Gaziantep futbol kulübü de 25 puanla 12. sırada yer alıyor. Aslında 12. ve 19. sıraya kadar olan bütün takımlar arasındaki puan farkları çok az bu yüzden her galibiyet oldukça önemli bir noktada yer alıyor.

Akdeniz temsilcileri Antalyaspor Alanyaspor takımları 28 puanda on ve 11. sırada yer alarak aslında alt sıralardan biraz uzaklaşmışlar.

Bu sezon Süper Ligi yeniden çıkan Ankaragücü takımı süper ligde kalmak için elinden geleni yapıyor. Kasımpaşa takımı ise yeni teknik direktörleri Selçuk inanla beraber başarılı bir performans sergilese de şu an eleme potasında çok yakın bir noktada yer alıyorlar.

Herkes Lig’de Kalıcı Olmak İstiyor

44 yıllık Süper Lig hasretinin ardından ikinci yılında da Süper Lig’de mücadele eden Giresunspor takımı ise eleme potasında tam ortasında yer alıyor. Ligin eleme potasında yer alan takımların alacaklari her galibiyet ve beraberlik sıralamayı baştan aşağıya değiştirecek güce sahip. O yüzden 12. sıradan itibaren 19. sıraya kadar olan takımların Her haftayı final haftası gibi oynayıp galibiyet elde etmeleri gerekiyor.

Gaziantep Futbol kulübü ve Hatayspor takımlarının hakları saklı tutulacak ve bir sonraki sezon Süper Lig’den devam edecekler. Bu yüzden bu sezon süperlikten sadece iki takım elenecek. Gelecek sezon 20 takımla oynanacak olan Süper Lig’de yoğun bir maç programı Pandemi döneminde olduğu gibi bizi bekleyecek.