Süper Lig’de Artan Covid 19 Vakaları

Süper Lig’de Artan Covid 19 Vakaları

14 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: MedyaSpor

This content has been archived. It may no longer be relevant

Corona virüsü 2020 yılı şubat ayında dünyada yayılmaya başladı. Türkiye ilk covid 19 vakası 11 Mart tarihinde görüldü ve 19 Mart tarihinde lig maçları ertelendi. Lig maçlarının ertelenmesinden sonra Süper Lig takımlarındaki futbolcu, teknik kadro ve kulüp çalışanlarında corona virüsü tespit edilenler oldu. 12 Haziran tarihinde futbolda lig maçlarının başlama kararından sonra da Süper Lig ve TFF 1. Lig takımlarında covid 19 vakaları oldu.

26 Temmuz tarihinde ligler sona erdi. Süper Lig kulüpleri 11 Eylül tarihinde başlayacak 2020-2021 futbol sezonun hazırlık çalışmalarına bugünlerde başladılar. Futbol kulüplerinin hazırlık antrenmanına başlamaları ve kampa girmeleri ile kulüplerde de covid 19 vakaları çıkmaya başladı.

Karantinaya Alındılar

Aytemiz Alanyaspor ‘un 1 futbolcusunda, Ankaragücü’nün 1 kulüp çalışanında, Fenerbahçe’de bir futbolcu ve bir teknik personelde, Galatasaray’da iki futbolcuda corona virüsü tespit edildi. Süper Ligde son covid 19 haberi ise Trabzonspor’dan geldi. Trabzonspor’da bir futbolcunun covid 19 testi sonucunun pozitif olduğu açıklandı. Corona virüsü tespit edilen futbolcu, teknik kadro ve kulüp çalışanlarının tedavilerine başlandı ve karantinaya alındılar.

TFF 1. Lig takımı Menemenspor’da da alt yapıda oynayan 9 futbolcu ve 1 destek personelinin covid 19 testi pozitif çıktı.

Güncel Yazılar