Süper Lig

Süper Ligde Artan Covid 19 Vakaları

Türkiye’de Süper Lig başta olmak üzere lig maçlarına 19 Mart tarihinde ara verilmişti. Covid 19 önlemleri kapsamında alınan bu karar sonrası futbol kulüpleri takım olarak antrenmanlarına da ar vermişti. Türkiye Futbol Federasyonu Türkiye’de ve dünyada covid 19 ile mücadele devam etmesine rağmen 12 Haziran tarihinde lig maçlarını başlatma kararı aldı.

TFF ile Sağlık bakanlığı arasında ligin başlama kararı ile ilgili bir mutabakat sağlanmamış gibi görünse de lig maçlarının 12 Haziran’da başlaması kesinleşti. Bu süreçte Beşiktaş, Fenerbahçe, Ankaragücü ve Yeni Malatyaspor Kulüplerinde covid 19 vakalarına rastlandı. 12 Haziran tarihinde lig maçlarının başlama kararından sonra futbol kulüpleri antrenmanlara başlamadan önce corona virüsü testi yaptırdılar. Futbolcular, teknik kadro, kulüp çalışanları ve kulüp yönetimine yapılan testler sonucu her gün artan oranda covid 19 vakaları ortaya çıktı. En son Gaziantepspor’da covid 19 test sonucu pozitif çıkan vakalar oldu.

Son olarak Gaziantepspor

Gaziantepspor kulübünden 29 Mayıs (dün) yapılan açıklamada futbolcu, teknik heyet ve kulüp çalışanlarına yapılan covid 19 testi sonucu bir kulüp çalışanının test sonucunun pozitif çıktığı belirtildi. Kulüp çalışanının tedavisinin başladığı da açıklamada yer aldı. Yeni Malatyaspor Kulübünde ise belli aralıklarla yapılan corona virüsü testinde artan oranlarda covid 19 testi pozitif çıkan futbolcu oldu. Malatya ekibinde en son 5’i futbolcu 6 kişide corona virüsü tespit edilmişti.

Güncel Yazılar