SÜPER LİG’DE BAŞAKŞEHİR’İN YÜKSELİŞİ DİKKAT ÇEKİYOR

Spor Toto Süper Lig’de Medipol Başakşehir takımı Emre Bölezoğlu ile dizginleri eline aldı ve galibiyetler peş peşe geldi. Başakşehir 4’te 4 yaparak kendisine bir galibiyet serisi oluşturdu. İstanbul takımı Başakşehir rakipleri ile iyi bir yarışta ve kendi farkını ortaya koyuyor.

İstanbul takımı Medipol Başakşehir Süper Lig’in 12. Haftasının sonunda 18 puanla 9. Sıraya yükseldi. Lider takım Trabzonspor hariç diğer tüm takımların puanları birbirine çok yakın. Medipol Başakşehir’de 9. Sıraya kadar yükselerek başarılı bir çıkış yaptı.

BAŞAKŞEHİR MİLLİ ARAYA MUTLU GİRDİ

Teknik direktör Emre Bölezoğlu ile çıktığı ilk maç olan Beşiktaş maçında Başakşehir 3-2 skor ile maçı kazandı. Sonrasında Antalyaspor ile deplasmanda oynadığı maçı 2-1, evinde oynadığı Adana Demirspor maçını ise 2-1’lik skor ile yenerek 3’te 3 yaparak galibiyet serisine başladı.

Son olarak ise deplasmanda Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ile karşı karşıya geldi ve bu maçı da 3-1 yenere galibiyet serisini 4 maça çıkardı. Oldukça başarılı bir 4 hafta geçiren Medipol Başakşehir takımı eski başarılı günlerine geri döndü.

Tüm bu başarının arkasında oyuncuların performansları kadar onları başarılı bir şekilde yöneten teknik direktör Emre Bölezoğlu da var. Genç teknik hocanın takıma olumlu etkisi oldukça fazla.

Galibiyet serisi elde ettiği bu 4 maçta Medipol Başakşehir takımı 10 gol attı ve kendi kalesinde de sadece 5 gol gördü. Başakşehir çok başarılı bir çıkış yaşıyor. Lider takım Trabzonspor ile arasında 12 puan olan Başakşehir bu farkı kapatmak için milli maç arasından sonra mücadele edecek.

BAŞAKŞEHİR’DE BÖLEZOĞLU FARKI

Milli maç arasına galibiyetle ve 3 puanı alarak giren Medipol Başakşehir takımı ilk 10 takımın içerisinde yer aldı. Hedefi diğer takımlar ile arasındaki puan farkını kapatarak liderliğe yürümek.

Hem oyuncuların performansı hem teknik direktörün etkisi ile Medipol Başakşehir adeta küllerinden yeniden doğdu. Başarılı takım milli aradan sonra da başarılarına devam etmek istiyor.

Galibiyet Medipol Başakşehir’e daha da güven verdi ve bu güven ile milli arada daha da motivasyonlu bir şekilde maça hazırlanacak.