SÜPER LİG’DE İSTANBUL ZİRVESİ

Süper Lig kapsamında devam eden şampiyonluk yarışı hız kesmeden sürüyor. Averaj avantajıyla Galatasaray liderlik koltuğunda otururken Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe ve Siyah beyazlı ekip Beşiktaş 48’er puanla liderlik koltuğundaki Galatasaray’ı yakından takip ediyor.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş içinde en fazla rakip fileleri havalandıran 2. takım olan Galatasaray rakiplerine tam tamına 47 gol atmayı başardı fakat kalesinde görmüş olduğu 18 gole mâni olamadı sadece 3 büyüklerde minimum kalesinde gol kabul eden takım oldu.

GALATASARAY LİGİN ZİRVESİNDE

Aslan İmparator Lakaplı teknik direktör Fatih Terim yönetiminde Süper Lig kapsamında çıktığı 23 müsabakada sonunda 48 puanla diğer ezeli rakipleri ile aynı puanda bulunmasına rağmen averaj ile Süper Lig’in liderlik koltuğunda bulunuyor.

Süper Lig kapsamında yaptığı son 5 müsabakada kayıpsız geçerken bu 5 karşılaşmanın birinde ezeli rakibi Fenerbahçe’yi Kadıköy’de yenmesiyle dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş içinde en fazla rakip fileleri havalandıran 2. takım olan Galatasaray rakiplerine tam tamına 47 gol atmayı başardı fakat kalesinde görmüş olduğu 18 gole mâni olamadı sadece 3 büyüklerde minimum kalesinde gol kabul eden takım oldu.

Galatasaray’ın Süper Lig kapsamında 23 karşılaşmada 15 galibiyet, 5 mağlubiyeti ve 3 beraberliği bulunuyor ve Fenerbahçe ve Beşiktaş ile aynı puanda bulunmasına karşın ortalama ile Liderlik koltuğunda.

BEŞİKTAŞ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Karakartal çıkmış olduğu 23 karşı karşıya gelme sonucunda 48 puanla öteki ezeli rakipleri ile aynı puanda olmasına karşın averaj avantajı ile 2. sırada kendine yer buluyor.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş içinde en fazla rakip fileleri havalandıran takım olan Beşiktaş oynadığı karşılaşmalarda rakip file bekçilerini 50 kez çaresiz bırakmayı başardı sadece kalesinde görmüş olduğu 26 gole mâni olamayarak 3 büyüklerde en fazla kalesinde gol kabul eden takım oldu.

Beşiktaş’ın Süper Lig kapsamında 23 karşılaşmada 15 galibiyet, 5 mağlubiyeti ve 3 beraberliği bulunuyor.

FENERBAHÇE’NİN FORM İSTATİSTİĞİ

Sarı kanarya çıkmış olduğu 23 karşılaşma sonucunda 48 puanla öteki ezeli rakipleri ile aynı puanda olmasına karşın averaj sebebiyle 3. sırada kendine yer buluyor.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş içinde en az rakip fileleri havalandıran takım olan sarı lacivertli ekip Fenerbahçe rakiplerine tam tamına 45 gol atmayı başardı ve kalesinde bulmuş olduğu 25 gole mâni olamadı 3 büyüklerde en fazla kalesinde gol kabul eden 2. takım oldu.

Sarı Lacivertli takım Fenerbahçe’nin Süper Lig kapsamında 23 karşılaşmada 15 galibiyet, 5 mağlubiyeti ve 3 beraberliği bulunuyor.