Süper Lig’in Ardından 3 Büyükler

Bilindiği üzere Süper Lig’de şampiyonluk yarışı son haftaya büyük bir heyecan ile devam etti. Süper Lig’İn son haftasında ise 84 puan ile şampiyonluk ipini göğüsleyen takım Beşiktaş oldu. Ligi ikinci sırada bitiren Galatasaray’da 84 puana sahipti fakat averaj ile son maçta şampiyonluğu elinden kaçırmış oldu.

Öte yandan sezona yaptığı transfer ile iddialı başalayan son haftaya kadar şampiyonluk umudunu sürdüren Fenerbahçe ise Süper ligi 82 puan ile üçüncü sırada tamamladı. Bu sonuçlar ile birlikte Beşiktaş ve Galatasaray, Şmapiyonlar Ligi’ne; Fenerbahçe ise UEFA Avurapa Ligi’ne gitmeye hak kazandı. Bu yüzden bu üç takım, gelecek sezon da daha fazla kulvarda yarışacakları için şimdiden kadro planlarını yapmaya ve transfer çalışmaları yapmaya başladılar.

3 Büyükleri Karşı Karşıya Getiren Futbolcu

Gelecek sezon için kadrolarını güçlendirmek isteyen Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe, transfer çalışmalarına başladı. Gelen bilgilere göre bu üç büyük takım, bir futbolcunun transferi için karşı karşıya geldi. Bu futbolcunun ise Olympiakos forması giyen Konstantinos Fortounis olduğu öğrenildi.

İddialara göre 28 yaşındaki orta saha oyuncusunun menajeri, hem Beşiktaş hem Galatasaray hem de Fenerbahçe ile görüşmek için İstanbul’a geldi. Öte yandan bu transfere şu anda en yakın olan takımın ise Beşiktaş olduğu öne sürüldü. Önümüzdeki günlerde bu görüşmeler ile ilgili daha net sonuçların ortaya çıkacağı belirtildi.

Konstantinos Fortounis’in Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine 2009 – 2010 sezonunda Trikala takımında başlayan Konstantinos Fortounis, bir sezon sonra Yunanistan’ın Asteras kulübüne transfer oldu. Burada 26 maçta 1 gol atan 28 yaşındaki futbolcu, daha sonra 2011 – 2012 sezonunda Almanya 2. Lig takımdalarından Kaiserslautern’e transfer oldu.

Burada 3 sezon forma giyen orta saha oyuncusu, toplamda 77 maçta sahaya çıktı ve 3 gol atıp 5 asist yaptı. Daha sonra 2014 – 2015 sezonunda Yunanistan’ın Olympiakos takımının yolunu tutan Konstanrinos Fortounis, hala Olympiakos forması giymeye devam ediyor. 7 sezondur Yunan takımında oynayan tecrübeli futbolcu, toplamda 262 maça çıktı ve 69 gol atıp 49 asist yapmayı başardı.