Süper Lig’in Devlerinden Doğukan İnci Hamlesi

Süper Lig’in iki büyük takımı Fenerbahçe ve Beşiktaş, genç futbolcu Doğukan İnci için transfer girişimlerinde bulundu. Doğukan İnci, 11 Mart 1999’da İzmir’de doğdu ve 2011 yılında Bucaspor altyapısında futbola başladı. Doğukan İnci, 2 yıl Bucasporda oynadıktan sonra, 2013 yılında Altınordu’ya transfer oldu.

Sezon öncesi transfer döneminde oldukça fazla transfer yaparak ses getiren Fenerbahçe ile az ama öz transfer yapan Beşiktaş, aynı oyuncu için girişimlerde bulundu.

Özellikle önümüzdeki sezon yabancı kuralının değişecek olmasından dolayı, büyük takımlar gelecek vadeden Türk futbolcuları takımlarına katmak istiyor.

Hem Fenerbahçe hem Beşiktaş’ın transfer etmeye çalıştığı isim ise şu anda Karşıyaka forması giyen ve bu sezon oynadığı 11 maçta 4 gol atmayı başaran 21 yaşındaki Doğukan İnci.

Beşiktaş Ciddi Bir Teklif Yaptı

Karşıyaka teknik direktörü Soner Tolungüç, Doğukan İnci için geçtiğimiz transfer döneminde hem Beşiktaş’tan hem de Fenerbahçe’den teklif aldıklarını belirtti.

Özellikle Beşiktaş’ın yapmış olduğu teklifin çok ciddi olduğunu söyleyen ve hatta iki kulübün görüşme yaptığını dile getiren teknik direktör Soner Tolungüç, Beşiktaş’ta beklentilerin değişmesi üzerine bu transferin olmadığını belirtti.

Fenerbahçe’nin de transfer gündeminde olduğunu söyleyen Soner Tolungüç, Fenerbahçe’ye Doğukan’ı geçen sezon yardımcı hocalık yapan Tahir Karapınar’ın önerdiğini söyledi.

İleride Doğukan İnci’nin büyük kulüplerde forma giyeceğinden şüphesi olmadığını söyleyen Soner Tolungüç, oyuncusunun şu anki performansından oldukça memnun olduğunu dile getirdi.

Doğukan İnci’nin Kariyeri

Doğukan İnci, 11 Mart 1999’da İzmir’de doğdu ve 2011 yılında Bucaspor altyapısında futbola başladı. Doğukan İnci, 2 yıl Bucasporda oynadıktan sonra, 2013 yılında Altınordu’ya transfer oldu.

Burada sergilediği performansla dikkatleri üzerine çeken genç futbolcu, 2015 yılında Karşıyaka’ya transfer oldu ve 2018 yılında ise ilk profesyonel sözleşmeye imza attı.

2017-2018 sezonunda A takıma yükselmeyi başaran Doğukan İnci, A takımda oynadığı ilk sezonda 10 maçta forma giydi ve 2 gol atmayı başardı.
2018-2019 sezonunda da formayı kapmayı başaran genç futbolcu, görev aldığı 29 maçta 6 kez fileleri havalandırdı.

Öte yandan 2019-2020 sezonunda da 26 maçta oynayan Doğukan İnci, 14 gol atmayı başardı. Bu sezon ise forma giydiği 11 maçta 4 gol kaydeden Doğukan İnci’nin, Karşıyaka ile 2023’e kadar sözleşmesi bulunuyor.