superbowl 2020

Süperbowl 2020 Şampiyonu Belli Oldu

Amerika’da Amerikan Futbolu Liginin (NFL) Şampiyonunu belirleyen Süperbowl 2020 şampiyonun belirlenmesi ile son buldu. Sadece Amerikalıların değil tüm dünyadan spor severlerin geldiği Süperbowl maçı ve etkinlikleri her yıl renkli görüntülere ev sahipliği yapıyır. Bu yıl Süperbowl’un 54. Sü düzenlendi ve Süperbowl 2020’nin şampiyonu Kansascity Chiefs oldu.

Miami kentinde Hard Rock Stadyumunda yapılan muhteşem gösteriler ve konserler ile stadyumda oynana maç spor severlere keyifli anlar yaşattı. 65 bin kapasiteli stadyumda final maçı Kansascity Chiefs ile San Francisco 49ers arasında oldu. Maçı Kansascity Chiefs 31-20 skor ile kazanarak şampiyon oldu. Kansascity Chiefs 50 yıl aradan sonra ilk kez şampiyon olduğu Süperbowl’da tarihi bir mutluluk yaşadı.

Süperbowl Gecesinde Shakira ve Jennifer Lopez Fırtınası

Süperbowl’da şampiyonluk maçı kadar konserler ve etkinlikler de merak konusu olmaktadır. Bu sene Süperbowl gecesinde sahneye çıkan Shakira ve Jennifer Lopez izleyenleri adeta büyüledi. Dansları ve şarkıları ile spor severleri eğlenceli dakikalar yaşatan iki şarkıcı önce tek olarak sahneye çıkıp şarkı söylediler. Daha sonra Shakira ve Jennifer Lopez sahneye beraber çıkıp Süperbowl gecesinin farkını ortaya koydular.