Taylan Antalyalı Yeni Hedefini Açıkladı

Galatasaray’da forma giyen ve şu anda en formdaki isim olarak adlandırılan Taylan Antalyalı kariyeri ile ilgili açıklama yaptı.

Henüz Avrupa’ya gitmek istemediğini belirten yıldız oyuncu, Başarılı bir oyuncu olarak Galatasaray’da devam etmek istediğini belirtti.

Galatasaray’da sembol bir isim olmak istediğini ve takımda kaptanlık pazubandını takmak istediğini belirtti.

Galatasaray’da Sembol Olmak İstiyor

Bu sezon performansı ile büyük övgü toplayan ve kendine hayran bırakan genç futbolcunun adı son dönemlerde Avrupa takımları ile anılmıştı.

Bu iddialar üzerine Taylan Antalyalı hem kendisi yaptığı hem de yakınlarının açıklamaları doğrultusunda yıldız futbolcunun Avrupa’ya gitmek gibi bir hedefinin olmadığı öğrenildi.

Yıldız futbolcunun yakın çevresi; “Taylan’ın en büyük hayalinin bir gün Galatasaray forması giymek olduğu hatırlatılırken, “O hayali gerçek oldu.

Bu kadar hırslı olmasının altında bu duygu yatıyor. Şimdi de Galatasaray’da kaptan olmak ve Selçuk İnan gibi sembol isimlerden biri olmayı hayal ediyor” dedi.

Taylan Galatasaray’da unutulmaz bir isim olmayı hedefliyor. Sarı kırmızılı takımdan ayrılmaya niyeti yok. Avrupa transferi öncesinde hedefinin bu olduğunu Sarı kırmızılı takımın sembol isimlerinden biri olduktan sonra Avrupa gibi hedeflerinin olduğunu açıkladı.

Diğer bir yandan sarı kırmızılı takım yönetiminin yıldız futbolcu Taylan Antalyalı’nın ücretine devre arasında zam yapacağı biliniyor.

Daha önce futbolcu ile bu konuda görüşmeler yapan sarı kırmızılı takım önümüzdeki ay futbolcuna yapılacak olan zammı resmi olarak yapacak. Taylan’ın kontratına yüzde 100 zam yapılacağı biliniyor.

Göztepe Maçı’nda Yükselen Performans

Taylan Antalyalı’nın son dönemlerde yükselen performansı ile dikkat çeken bir isim. Göztepe karşılaşmasında skor 2-1 iken sarı kırmızılı takım beraberliği yakalamak için Feghouli’ye harika bir asist yaptı.

Bu asist ile Taylan Antalyalı, Selçuk İnan’ı hatırlattı. Taylan aynı maçta yaptığı asist dışında genel performansı ile de dikkat çekti.

%85 pas isabet oranı ile oynayan genç oyuncu orta saha 4 de ikili mücadeleyi de kazandı. Karşılaşma boyunca 8 sahipsiz top kazanıp 3 de ara pasa imza attı.

Göztepe maçı sonrasında açıklama yapan Taylan, “Onu andıran bir pas oldu. Selçuk hoca da asistim sebebiyle tebrik etti. Kendisinden öğreneceğim çok şey var” şeklinde konuştu.