TEK BAŞINA TAKIM LUNG

Galatasaray – Kayserispor maçında 45 dakika sahada kalan kaleci Lung, 3’ü çok net olmak üzere 7 kurtarış yaptı. Göstermiş olduğu performansla göz dolduran kaleci Lung sakatlanarak oyunu yarıda bırakmak zorunda kaldı. Oyuna oldukça motive olduğu gözlenen kalecinin sakatlanması akabinde gözyaşlarını tutamadı. 

Bu sezon Süper Lig’in en çok kurtarış yapan ismi olan Rumen kaleci, Galatasaray karşısında da devleşti. 45 dakikadaki  7 kurtarışıyla sarı kırmızılılara gol izni vermeyen tecrübeli kaleci, Kayseri’nin soyunma odasına beraberlikle gitmesini sağladı ancak sakatlığı sebebiyle oyuna devam edemedi. Kayserispor‘un Rumen kalecisi Silviu Lung’dan yılın performansı. çok net pozisyonları kalesinden çıkarmakla birlikte kalesini gole kapatan oyuncu  hem teknik ekibin hem de izleyicilerin gözünü doldurdu.

LUNG

OSCARLIK PERFORMANSIN ADI LUNG

İlk devrenin son anlarında topu uzaklaştırdığı bir pozisyonda üst adalesinde problem yaşayan ve sakatlığına rağmen kurtarışlarına devam eden 31 yaşındaki file bekçisi, son topta kendisini yere bıraktı. Gözyaşlarını tutamayan Lung sakatlığı sebebiyle devrede oyundan alındı. 45 dakikadaki kurtarışlarıyla takımını ipte tutan Rumen eldiven, son dönemin en başarılı kaleci performanslarından birini sergiledi. Kalesine yönelen sayısız atağın gol olması önleyen Rumen kaleci Kayserispor taraftarının gönlünde taht kurmayı başardı. Fakat ilk yarının sonlarına doğru yaşamış olduğu sakatlık ise bütün taraftarları üzdü. Tek başına Galatasaray ordusunu durduran oskarlık bir performans sergileyen kalecinin en kısa sürede yeşil sahalara dönmesini ve seyir zevki yüksek maçlarda görev almasını bekliyor bütün taraftarlar.

İsmail Çipe

YEDEK KALECİDEN GÜZEL PERFORMANS

Galatasaray altyapısında yetişen ve 2 seneliğine Kayserispor’a kiralanan İsmail Çipe, Lung’un sakatlığı sonrasında eldivenleri devraldı. Sarı kırmızılılar İsmail’in koruduğu kaleye, Lung’a olduğu kadar baskı kuramadı. Kayserisporun ikinci yarıda gösterdiği performans ve galatasarayın teknik patronu Fatih Terim’in yaptığı yanlış oyuncu tercihleri İsmail çipenin Lung kadar baskı görmemesine sebep oldu.  İsmail penaltıya engel olamasa da 4 kurtarışla başarılı bir performans sergiledi.

YASİR SUBAŞININ TALİHSİZ ANLARI

Fenerbahçeden alınan oyuncu Yasir‘in ikili mücadelede kendini yerde bulması sonucunda sakatlandı. Maç sonrası yapılan incelemeye göre köprücük kemiği kırılan Yasir bir süre yeşil sahalardan uzak kalacak.