corona virüsü

Terastan Tenis Maçına Rekor İzleyici

İtalya corona virüsü covid 19’un en çok yıkıma ve ölüme neden olduğu ülkelerden biri oldu. Her gün covid 19 sebebiyle ölen kişilerin sayısının katlanarak artması İtalya’yı adeta hayalet bir ülkeye çevirdi. Dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi İtalya’da da virüsün aşısının ve ilacının olmaması hayatını kaybedenlerin sayısının gün geçtikçe artmasına neden oldu.

Son 1 haftadır her gün İtalya’da covid 19 sebebiyle ölen kişilerin sayısı 500 kişinin altına inmemekle beraber önceki günlere göre azalan bir rakam oldu. İtalya neredeyse 1 aydır sokağa çıkma yasağının olduğu ve karantinada bir ülke oldu. İtalyanlar da sokağa çıkma yasağının olduğu bu günlerde evde farklı faaliyetlerle zaman geçiriyorlar. İtalya’nın kuzey bölgesinde bulunan Liguria bölgesinde iki genç kızın oynadığı tenis maçı sosyal medyada büyük beğeni topladı.

8.7 Milyon İzleyici

Tenis dünyasının Rafael Nadal,Serena Williams gibi seri başlarının yaptığı tenis maçı paylaşımları bu iki genç kızın maçı kadar ilgi görmedi. 11 yaşındaki Carola ve 13 yaşındaki Vittoria karşılıklı olarak evlerinin çatısından tenis maçı yaptılar.  Topun terastan aşağı düşme ihtimalini düşünmeden maça devam eden iki kızın 22 saniyelik videosunu ATP sosyal medya hesabından yayınladı ve video kısa sürede 8,7 milyon kullanıcı tarafından görüntülendi.