TFF 1. Lig Teknik Direktör Değiştirmeye Doyamadı

TFF 1. Lig takımların ilk yarı bitmeden teknik direktör değiştirmeye devam ediyor. Toplamda 10 takım teknik direktör değiştirdi. Sürekli bir sirkülasyon yaşanan TFF 1. Lig’de neler olacak herkes merak ediyor.

Menemenspor’un Cenk Laleci ile yollarını ayırmasının ardından, geçen sezondan görevlerine devam eden teknik adam sayısı 4’e düştü.

Menemenspor’un teknik direktörü Cenk Laleci ile yollarını ayırdıktan sonra toplam 10 takım teknik direktörü ile yollarını ayırdı.

10 Takım Teknik Direktörleri ile Yollarını Ayırdı

TFF 1. Ligde Adanaspor, Eskişehirspor, Ankaraspor, Beypiliç Boluspor, Bereket Sigorta Ümraniyespor, Royal Hastanesi Bandırmaspor, Aydeniz Et Balıkesirspor, Akhisarspor, Adana Demirspor ve son olarak da Menemenspor teknik direktörünü değiştirdi.

Teknik direktör kıyımına başlayan ilk takım Adanaspor oldu. Fatih Akyel ile yollarını ayıran Adanaspor’dan sonra Eskişehirspor Mustafa Özer, Ankaraspor’da Ali Güneş, İsmet Taşdemir ve Mustafa Özer, Beypiliç Boluspor’da Ahmet Taşyürek, Bereket Sigorta Ümraniyespor’da Sait Karafırtınalar, Royal Hastanesi Bandırmaspor’da Serdar Bozkurt, Aydeniz Et Balıkesirspor’da Mesut Dilsöz, Akhisarspor’da Cem Kavçak, Adana Demirspor’da Ümit Özat, son olarak da Menemenspor’da Cenk Laleci takımlarından ayrılan isimler oldu.

Erteleme maçları dışarda kaldığında ilk yarının bu hafta sonu tamamlanacağı ligde, 10 takım teknik heyetinde değişiklik yaşandı. Ankaraspor’da göreve getirilen teknik direktör Mehmet Ak, başkent ekibini bu sezon çalıştıran 4. Farklı isim oldu.

Eskişhirspor’dan ayrılan teknik direktör Mustafa Özer, bu sezon Ankaraspor’da çalıştı. Mesut Dilsöz ise Aydeniz Et Balıkesirspor’dan sonra anlaştığı Akhisarspor’da teknik direktörlük kariyerine devam etti.

Teknik Direktörleri ile Devam Edenler

Sezon başladığında 18 ekiptn 9’unun teknik direktörü takımı ile yoluna devam ederken, Menemenspor’daki teknik direktör ayrılığı ile birlikte lig başından bu yana takımı ile devam edene teknik direktörü sayısı 4’e düştü.

Altınordu’da Hüseyin Eroğlu, İstanbulspor’da Fatih Tekke, Yılport Samsunspor’da Ertuğrul Sağlam ve Tuzlaspor’da Taner Taşkın, sezon başından bu yana takımları ile çalışmaya devam ediyor.

Altay’da Yücel İldiz, Ankara Keçiörengücü’nde İlker Püren, Bursaspor’da Mustafa Er ve Giresunspor’da Hakan Keleş’de takımları ile devam ediyor.

Geçen sezon sadece 2 takımın teknik direktörü sezonu takımları ile tamamlarken, 2017-2018 ve 2018-2019 sezonunda 4, 2016-2017 sezonunda 3 ve 2015-2016 sezonunda 8 takım teknik direktörlerini değiştirmeden ligi tamamladı.